çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу për humbje peshe – Ne jemi të kontrolluar nëse ajo është me vlerë të blerë këtë produkt? Dhe sa kushton

çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу për humbje peshe - Ne jemi të kontrolluar nëse ajo është me vlerë të blerë këtë produkt? Dhe sa kushton

fiton popullaritet çaj purpurt (pije çaj) Chang-shu | Чанг-Шу. Ai është i famshëm për të pazakontë, “kozmike” infuzion ngjyra të marra nga pirja e tharë lule klitoria Ternate. Besohet se pija është një mjet i mirë ndihmëse për humbje peshe. Kjo pronë tërheq një numër të madh të blerësve.

Çfarë lloj i çajit është Chang-Shu

çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу është bërë nga lulet klitoria Ternate, që i përkasin familjes fasule. Bimë është kultivuar në Nepal, Tibet, Tajlandë. Vendet e rritjes janë të përqendruara në zonat ekologjikisht të pastra. Mblidhni lule vetëm 2 herë në

vit, ndërsa metoda mekanike nuk janë përdorur –

është mbledhja manual e lëndëve të para. Tea përbëhet ekskluzivisht nga lulet, gjethet dhe rrjedh nuk ekzistojnë.

Në vende të ndryshme kjo bimë është quajtur në mënyra të ndryshme. Në English clitoria gjuha trifletësh quajtur bizele flutur, në Tajlandë ajo quhet anjanam. Prandaj, dallimet në emër të çaj. Fjala “purple” në emër nuk u shfaq shumë kohë më parë.

Në formën e saj natyrore, çaj nuk ka për t’u ngjyrosur purple. Pije, brewed me teknologjinë, një të ndritshme ngopur blu. Por për të dhënë një ngjyrë vjollcë blu e infuzion mund të, nëse ju shtoni disa pika lëng limoni.

Përbërja Chang-Shu

Përbërja kimike e çaj purpurt Chang-Shu | Чанг-Шу dorëzohet:

 • alkaloide (methylxanthines, caffeine);
 • flavonoids (catechins);
 • regjejes substanca (taninet);
 • L-theanine;
 • vitamina, makro -. Dhe microelements

Të gjitha këto substanca janë biologjikisht aktive. Në trupin e njeriut, që kryejnë funksione të rëndësishme fiziologjike. Këto janë komponentet kryesore të çaj Chang-Shu | Чанг-Шу për shkak të pronave të saj të dobishme.

Pronat e dobishme Chang-Shu

Sa e dobishme është çaji purple? Tifozët e pije pohojnë se ajo është një eliksir i vërtetë i shëndetit dhe bukurisë. futje të rregullt të çajit Chang-Shu | Чанг-Шу ndikon trupin si ky:

 1. lëkura e njeriut bëhet më e bukur dhe i përkulshëm. rrudhat e vogla qetë nga.
 2. Pije forcon flokët, parandalon graying e flokëve.
 3. Përmirëson funksionin e

  zemrës, rrit elasticitetin e enëve të gjakut, ata bëhen më të fortë.

 4. Çaj çon në një rënie të presionit të gjakut. Ky mjet është përdorur për parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare, duke përfshirë hipertension, sëmundje arterie koronare, etj.
 5. Funksioni riprodhues është përmirësuar.
 6. Në gratë vonon kohën e fillimit të menopauzës.
 7. Vision përmirësohet.
 8. Tea soothes dhe relakson, e cila është shumë e rëndësishme për njerëzit duke luftuar me stresin shpeshta.
 9. Drink nxit djegien më efikas yndyrë, ajo përmirëson metabolizmin.

Kundërindikimet dhe dëmi të jetë e mundur

Mirësevini çaj purpurt zakonisht nuk shkaktojnë efekte anësore të pakëndshme, përdorimi i saj është i pafajshëm (subjekt i rekomandimeve). Contraindications

atje, por në sasi të vogla. Pirë çaj purpurt, Chang-shu | Чанг-Шу nuk është njerëzit me presion të ulët të gjakut dhe intolerancës individuale. Më mirë të heqë dorë nga pije për gratë shtatzëna dhe lactating. Me kujdes të përdorni nevojat çaj purple të jenë të përshtatshme për individët me sëmundje të veshkave.

palatability Chang-Shu

Dry çaj blu Chang-shu | Чанг-Шу ka një aromë mjaft të fortë lules. Pas shpërthyer pija duket të lehta, pothuajse “Weightless”, erë delikate. Çaj është e karakterizuar nga një aromë butë dhe aromatik. Për të dhënë të pijë një të ndritshme, shije më të theksuar dhe lë të kuptohet se aromatike ju mund të shtoni Jasmine, rose petals, lemongrass.

Varieteteve

Para së gjithash ka lloje të ndryshme të çajit Chang-Shu | Чанг-Шу në varësi të vend gjeometrik e uzinës. Pra, lule klitoria korrur në Nepal, Tibet dhe vende të tjera aziatike. Megjithatë, popullariteti i madh i çajit Thai blu. Stafi nga hotelet e shumta të Tajlandë, kur klientët e takimit trajtojnë ata këtë pije të pazakontë. Dhe

Thais janë të dua e Chang-Shu | Чанг-Шу ftohtë. teas blu mund të ndryshojnë cilësinë e tharje lule.

çaj Purple për humbje peshe

Chang-shu | Чанг-Шу shpesh të nxitura nga shitësit si një çaj për humbje peshe. Ata të siguruar njerëzit që duan të bëhen të zbehta se rezultatet kur të marrë një pije nuk do të bëjë që ju prisni një kohë të gjatë. Reklamim është i mbushur me mbishkrime që brenda vetëm 3 muajve të shpëtoj prej 30 paund. Megjithatë, efektiviteti i çaj purpurt për humbje peshe është e diskutueshme.

Shumë ekspertë dhe blerësit e zakonshme, Chang-shu | Чанг-Шу gjetur se me të vërtetë e ndihmon për të reduktuar peshën. Por efekti i aplikimit shumë më modeste dhe shpesh nuk korrespondojnë me rezultati i shpallur nga furnizuesit. Blerja çaj purpurt, duhet të kuptojnë se pija duhet të merret si një ndihmë për humbje peshe. Kundërshtarët kryesorë të peshë të tepërt – dietë dhe ushtrim

.

Çfarë mjeku thotë në lidhje me çaj purpurt

komente e vërtetë e mjekëve në lidhje me çaj Chang-Shu | Чанг-Шу ndryshme. Shumë nutritionists rekomandojë atë për klientët e tyre në kombinim me ushqimin e duhur dhe stërvitje.

Ndërsa ekspertët nuk e quajnë këtë pije një ilaç paund shtesë. Disa Endocrinologists gjithashtu besojnë se çaji purple ka një efekt pozitiv në trupin e njeriut. Megjithatë, ne rekomandojmë për të marrë infuzion e jo më shumë se 1 filxhan në ditë. Ophthalmologists vërejtur se Chang-shu | Чанг-Шу ndihmon për të rivendosur vizion, forcon retinën e syrit.

Njih dhe recensione negative të mjekëve. Ata nuk sugjerojnë për të blerë lule të thata klitoria, pasi nuk ka asnjë informacion të besueshëm shkencor në lidhje me përfitimet e marra nga to çaj.

Si të krijoj dhe pini çaj purpurt

Sipas rekomandimeve të ndryshme me kalimin e kohës, ju mund të krijoj nga 4 deri në 9 lule për 200 ml ujë. Temperatura ideale për çaj është 80-90oC. Pija nuk ka shije të theksuar dhe aroma, kështu që ju mund të pini me shtesa të ndryshme (p.sh., mjaltë).

Për humbje peshe të bërë çaj purpurt Chang-Shu | Чанг-Шу nevojë intermittently: 2 gota pije në ditë për 1 javë, e ndjekur nga një pauzë. Nja dy javë për të rifilluar. Për të reduktuar pijen në peshë duhet të konsumohen pa sweeteners. Për argëtim (jo për qëllime mjeksore) çaj ju duhet të pini marrë pushimet.

Përvoja personale e pirja dhe provë, si dhe përshtypjen e tyre të shijen e çajit purpurt është me origjinë nga Tajlanda janë të ndarë në videon në vijim:

Ku për të blerë dhe sa kushton

Në dyqanet e plotësuar dhe dyqane të zakonshme për të gjetur çaj purpurt është jashtëzakonisht problematike. Sigurisht, ju mund të blini atë pas vizitës Tajlandë, Nepal apo Tibet. Megjithatë, mënyra më e volitshme është për të blerë çaj online dyqane. Për të porositur Chang-shu | Чанг-Шу, ju duhet të shkoni në faqen zyrtare të shitësit (furnizuesi) në konsulentëve kontaktoni për të pyesni ata për të konfirmuar cilësinë e produkteve, duke siguruar dokumentet e duhura. Mbajtja e këtyre konsultimeve do të zvogëlojë rrezikun e blerjes së çajit me cilësi të dobët. Paketimit duhet të ketë informacion në lidhje me përbërjen dhe zbatimin e Chang-Shu | Чанг-Шу.

Sa është çaji purple? shitësit çmime të ndryshme mund të ndryshojnë në mënyrë të konsiderueshme. Kostoja mesatare Chang-shu | Чанг-Шу në 50 g arrin në 280-340 rub që është e drejtë.

Komente Customer

Ne paraqesë në vëmendjen tuaj disa komente reale të paraqitura nga vizitorët tanë nëpërmjet formular përshtypjesh:

Natali:. “I vendosur për të porositur një çaj tibetian për humbje peshe nga lule të klitoria Unë kam qenë duke lexuar në lidhje me përfitimet dhe dëmet (ose më mirë, mungesa e tij) e pije , kam kërkuar për të kontrolluar këtë çaj mrekulli. Sipas mendimit tim, efektiviteti i pije është shumë e ekzagjeruar. Po, ka disa ushqyesve që ju lejon të përdorni çaj si një ndihmë. Por për të humbur peshë vetëm konsumojnë këtë pije, nuk do të puna. shije është gjithashtu asgjë të veçantë si uji me ngjyrë. çmimi i këtij çaji është “kafshimit”. Për mua ajo është e thjeshtë, por pini çaj të shtrenjtë “.

Kondrashovia:.. “Urdhërohet çaj purpurt, etcK të vërtetë të kërkuar për të humbur 15-20 £ e mori atë për 2 muaj çdo ditë 2-3 herë Në ndryshimeve të njëjtën kohë themelore. për dietë im nuk u bënë. Vuri në dukje se duke marrë çaj, unë u bë më e lehtë për të zgjoheni, dhe gjendja e përgjithshme është përmirësuar. në rezultatin e kursit hoqa qafe të 22.5 kg. nuk kishte Stretch. Rekomando çaj purpurt për humbje peshe si rehatshme të jetë e të jetë e mundur “.

Efektiviteti i çajit vjollcë nuk është një aksiomë. Megjithatë, ai nuk ka ndonjë veti të pazakontë shije. Megjithatë, komente të mira në lidhje me çaj atje, disa prej tyre ende ndihmë për të humbasin peshë. Pra pyetja, a ia vlen shpenzimin e parave të mirë në lule të thata, duke i dhënë me infuzion të ngjyrës të jashtëzakonshme, çdo person përgjigjet ndryshe.