Squeeze Station – opinionet, çmimi, ku për të blerë, blejnë tani

Ka argumente për atë që është pure është më i përshtatshëm për të ushqyer foshnjat vitin e parë të jetës: konservuar, homogjenizuar ose i përgatitur nga mom. Dhe kjo, dhe opsioni tjetër ka pluset dhe minuset e saj, por qese butë paketimi është po aq i përshtatshëm për të ushqyerit. Nëse keni zgjedhur të përgatitur pure fëmijë, në mënyrë të pashmangshme do të ngrejë çështjen e pure paketim.

pure në një paketë të butë qese ose doypack

Kids dashuri purees fruta në doypack paketimit fleksibël. Ndonjëherë regjur “ngrënësit e mishit” mund të binden për të ngrënë fruta vetëm nëpërmjet kësaj pakete. DR-paketat janë të përshtatshëm në shtëpi dhe në rrugë, dhe në këmbë.

patate pure Store në DiR-paketë është i përshtatshëm, por jo të lirë. A ka një alternativë? Recipes më të mira gojëmjaltë për fëmijët

stacioni ambalazhi nga Infantino DiR-pako

Station për paketimin e ushqimit të familjes Squeeze Station Infantino freskëta prodhon smoothies, lëngje, fruta dhe perime pure dhe të paketuara në një kapacitet reusable shishe 130 ml disponueshme DiR-pako me një kapacitet prej 118 ml. Është një nga më të rehatshme, higjienike dhe të njohura në të gjithë botën stacione.

një stacion shtyp, fruta dhe perime Purees, jellies dhe lëngje janë të paketuara në shishe të buta reusable dhe e disponueshme paketim Infantino butë. Ruajtjen e ushqimit paketuar mund të jetë deri në 2 ditë në frigorifer, ose deri në 2 muaj në frigorifer, shkrirjes si të nevojshme nën ujë të nxehtë ose në temperaturë dhome.

Disavantazhi kryesor i stacionit -. Disponim çanta butë doy-pack dhe mundësinë e paketimit vetëm në një stacion të caktuar, si dhe paaftësia për të përdorur pako qese të markave të tjera

Çanta janë të shiten veç e veç – të vendosur prej 50 qese çaj kushton $ 10. Jo buxheti. Stacioni vetë paketim 10 qese dhe shishe reusable në çantë me vlerë më shumë se $ 50. Mund të blihen mbi ne faqet e internetit dhe përfaqësues ruse të markës Infantino (SHBA). Më poshtë është një lidhje për një lirë stacion kinez analog Infantino në aliexpress.

American reusable stand-up pouches me bllokohet zip

Amerikanët kanë opsione të tjera që mund të blihen në Amazon ose direkt ose nëpërmjet një ndërmjetësi. Ju lutem vini re, None në dispozicion në treg paketat reusable nuk janë në përputhje me stacionin Shtrydh në stacion, që kemi diskutuar më sipër. Vetëm ajo e integruar procesin e përgatitjes dhe paketimit.

Paketat doy-pack nga Foshnja Breezza

10 çanta doy-pack nga Foshnja Breezza shitet me një çmim prej $ 9.99 në Amazon. Ajo do të jetë i shtrenjtë, por (!) Këto çanta ngriteni qese për paketim purees fëmijë janë reusable . Mbushjen e qeseve dhe shpëlarje mbetje nga pure është e përshtatshme të kryhet nga ana e, zbërthim të veçantë zip-lock.

Doy-pack me zip-lock ChooMee

çanta reusable për ushqim për fëmijë ChooMee ndryshojnë nga planet ndritshme konkurrentëve dhe nozzles të veçantë silikoni. Nga opinionet e konsumatorëve është e qartë se attachment është një shtesë shumë të dobishme, sidomos për gourmets vegjël të cilët nuk janë ende në gjendje të pavarur të rregulluar normën e rrjedhës së pure kur duke përdorur DiR-pack. Megjithatë, ata janë lehtësisht të promazyvaetsya dhe nganjëherë kërkojnë zëvendësimin (të krahasueshme me nipples silikoni për forcë).

Zip-lock në doypacks ChooMee plotësisht i papërshkueshëm nga uji. Ai ishte një i dyfishtë dhe shumë i fortë.

Set prej 8 pako të buta për pure Foshnja me kosto zip-mbyllja e 19,99 $. Ka mundësi të lirë.

Stand up qese zip lock dhe Squooshi

Paketat Squooshi reusable mund të plotësohet nga analogji me paketa të tjera me bllokohet zip, ose duke përdorur një të veçantë stacion gazi – një pajisje ngjan një shiringë. Një grup i 6 pack do të kushtojë $ 12,99, dhe 6 paketa stacionin e gazit -. $ 24.99

The Squooshi paketat pak më shumë në volum se DR-paketat e markave të tjera.

Reusable qese Dr.DUDU

Packaging për ushqim për fëmijë Dr. Dudu është një e buxhetit më – 8 paketë me të dyfishtë zip-lock të kushtojë $ 10. Shuma standarde është 5 ounces, e cila është rreth 150 ml.

Paketat Reusable e markave të tjera

çanta

Eko-miqësore për ushqim për fëmijë me zip-lock në kulmin e modës në SHBA, kështu që ka shumë opsione të ngjashme nga markave të tjera: WeeSprout, goodie pouches, Reusable Baby Food nga Kirecoo, që jeton në xhungël Squeez …

Shumica e mallrave ajo është më e lehtë për të blerë në Amazon veten apo nëpërmjet një ndërmjetësi.

paketimin Soft për ushqim për fëmijë Beaba Babycook

Silikoni paketimin reusable për ushqim për fëmijë Beaba Babycook

Nëse ju nuk doni të luajnë me paketa të disponueshme ose pazar nga jashtë, ju mund të përdorni enë-Cup për pure Beaba Babypote. Kjo Cup silikoni për pure, me një volum prej 150 ml. Disavantazhet:

  • çmimi;
  • mbushje vështirë dhe larja;
  • pamundësia e ngrirjes, e cila është e kundërta e lehtë për të zbatuar në doypacks konvencionale.

vetëm në çmim – më shumë se 600 rubla. dhe jo mbushjen shumë e rehatshme dhe larje, si dhe pamundësisë së ngrirjes në krahasim me çanta me zip-shul.

qese Reusable paketat për të ruajtur ushqim për fëmijë Gëzuar Foshnja

Pack Reusable lugë për ushqim për fëmijë Foshnja Gëzuar shiten veç e veç.

Disavantazhi kryesor i paketave qeskash nga Gëzuar Foshnja, e vetmja reusable dalë xhep, të përfaqësuara në tregun rus në këtë moment është zip-Lok dyfishtë, dhe nganjëherë Paketat shpalosen në mënyrë arbitrare. Sidomos në presion të lartë dhe mbushje maksimale. kapacitet grumbull është 180 ml. dalja kryesore nga kjo situatë – të mbushur paketat me 2/3, jo më shumë. E pra, ose për të përdorur homologët e huaj. Blej ngriteni qese me ushqim magazinimit zip lock Foshnja Gëzuar Foshnja

ketë një fëmijë të lumtur dhe pajisje të tjera interesante:. Lugë nozzles për qëndrimin-up pouches dhe spouts për shishe standarde të ujit që kthen çdo shishe në një ushqyerit Cup-tenxhere

çanta reusable kineze për ushqim për fëmijë

Kinezët, si gjithmonë, jo shumë larg prapa prirje globale për vetë-gatim të shëndetshëm për fëmijën dhe për lirimin e të gjitha llojet e pajisjeve për ruajtjen e lehtë dhe konsumin e purees ndryshme dhe smoothies.

Analog stacioni Infantino e paketimit dhe paketave për të

Ngjashëm me stacionin Amerikane të paketim Squeeze Station çanta Infantino të freskëta dhe të lirë shtesë për stacionin paketim Infantino.

Cheap paketat reusable qese për purees

madh (380 ml) pako reusable xhep për purees fëmijës në formën e kafshëve individualisht

pako Reusable qese e 200 ml individuale në formën e kafsheve me kapje karavidhe për fiksim

10 qese reusable paketat për të ruajtur qumështin e gjirit dhe patate pure, me një lugë ne kit.

lidhur mbi paketa me zip-lock madhësi të ndryshme – nga 40 deri në 170 ml dhe vlerësimin më të lartë. Në DiR-paketat si Amazon amerikane, është e habitshme. Megjithatë, një të anijeve të lirë të përshtatshëm bën për të ardhur në kushtet me këtë fakt.

më të njohura, optimale në një raport të çmimit / cilësisë reusable pako qese për purees me mbylljen zip. Përfshirë 8 PC kapacitet 150 ml.

Stand up qese për ushqim për fëmijë të ri duhet të ketë

Plotësoni në paketimin e butë për ushqim për fëmijë me zip-lock mund të jetë çdo gjë: fruta, mish, purees perime, drithëra, smoothies, yoghurts, djathë të butë dhe shumë të tjerë

përshtatshme, me vetë-gatim vetë Mama rregullon sasinë e kripës, sheqer, sweeteners të tjera ose preservatives, ekuilibrin e yndyrave, proteinave dhe karbohidrateve. Është të ushqyerit e duhur për fëmijët!

Store përgatitur dhe të paketuara nga MASH amtare rekomandohet jo më shumë se 2 ditë në frigorifer dhe 2 muaj në frigorifer.

Kjo nuk është për t’u habitur që gradualisht paketat e butë për pure fëmijën bërë “duhet të ketë” dhe mom ruse.

ndajnë idetë dhe recetave tuaj pure për picky pak!

Gjallore Rrustemi
About Gjallore Rrustemi 209 Articles
Mund të thuhet shumë gjëra për Gjallore Rrustemin, por nëse asgjë tjetër nuk duhet ta dini, ajo është e gjallë dhe e dobishme. Natyrisht, ajo është gjithashtu e ndjeshme, e vëmendshme dhe idealiste, por në njëfarë mënyre ata janë tipare më të vogla dhe të mbajtura nga sjelljet e të menduarit . megjithatë, ajo është ajo që ajo është shumë e dashur për të. Në shumë raste, njerëzit do të llogarisin atje dhe durimin e saj sa herë që kanë nevojë për ndihmë ose ndihmë. Askush nuk është perfekt i kursit dhe Gjallore ka shumë gabime të karakterit. natyra e saj mbizotëruese dhe paragjykimet nuk janë shumë zbavitëse për t'u marrë me shpesh nivele personale. Për fat të mirë dora e saj ndihmuese ndihmon lehtësimin e goditjeve dhe disponimeve kur është e nevojshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*