Psoridex – Formula efektive e kujdesit të lëkurës për të trajtuar psoriasis?

Psoridex Psoridex   Formula efektive e kujdesit të lëkurës për të trajtuar psoriasis?

Psoridexështë një trajtim skincare aktuale që ju ndihmon për të lehtësuar simptomat dhe dhimbjen e psoriasis. Ky produkt është ekskluzivisht i disponueshëm për konsumatorët që banojnë në Spanjë.

Çfarë është Psoridex?

Psoriasis është një gjendje e lëkurës që paraqet si pika të kuqe, të thata, kruajtëse në të gjithë trupin tuaj. Kjo sëmundje nuk mund të shërohet dhe ndikon në 4% të njerëzve në mbarë botën. Shumë prej këtyre njerëzve i shmangen vendeve publike ose përpiqen të mbulojnë zonat që preken nga kjo sëmundje. Studimet tregojnë se kjo gjendje shfaqet me ndërprerje dhe shpesh lind në kohëra të stresit të madh. Kur ju jeni tashmë balancuar stresin e çdo aktiviteti, gjëja e fundit që ju nevojitet është një çarjeje. Fatmirësisht, ky ndikim mund të parandalohet ose zgjidhet me përdorimin e Psoridex.
Psoridexndihmon konsumatorët të luftojnë kundër ndikimit që psoriasis mund të ketë në trupin tuaj. Ky është një trajtim i ditës, i cili mund të:

  • Parandalimi i rritjes së qelizave të lëkurës që mund të zgjerohet psoriasis
  • Eliminoni palindrominë
  • Kontrolloni sasinë e zonave të prekura

Para se Psoridex të ishte, mjetet juridike për psoriasis zakonisht përfshinin procedurat mjekësore, steroidet aktuale dhe trajtimin nga një dermatolog. Këto metoda janë shumë të shtrenjta dhe duhet të trajtohen nga një profesionist mjekësor. Nëse doni të merrni kontrollin e psoriasis vetë, Psoridex mund të jetë bast tuaj më të mirë.

Si funksionon Psoridex? '

Mënyra e vetme që çdo produkt skincar është efektiv është duke pasur përbërësit e duhur për të stimuluar atë reagim. Brenda kësaj formule, ju do të gjeni përbërës me cilësi të lartë që ju ndihmojnë për të zbutur zonat e dhimbshme që përjetoni psoriasis. Përbërësit përfshijnë:

  • Vaj Seed Helianthus Annuus (Luledielli)
  • Parafinë të lëngshme
  • Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) naftës
  • Vaj Seed Rosehip
  • Triticum Vulgare (gruri) vaj gjel

Secili prej këtyre përbërësve ndihmon për t'ju dhënë përgjigjen që dëshironi, duke mbrojtur lëkurën tuaj nga dëmtime shtesë. Lexoni më poshtë për të mësuar më shumë për secilën substancë.

Luledielli Seed Oil

Ky lloj i naftës është i njohur për zbutjen e lëkurës së trashë që psoriasis është i njohur për të. Gjithashtu ndihmon në zvogëlimin e itchiness dhe siklet që është i lidhur me këtë gjendje.

Parafinë të lëngshme

Parafina e lëngshme mund të eliminojë bakteret e tepërta, të cilat mund të përkeqësojnë shfaqjen e psoriasis. Ajo merr vetëm disa minuta për të absorbuar në lëkurën tuaj dhe për të filluar procesin e shërimit.

Vaj i ëmbël bajame

Vaj ëmbël bajame ka një ndikim dramatik në sasinë e inflamacionit që po përjeton lëkura juaj. Është gjithashtu përgjegjës për procesin që trupi juaj kalon për të ruajtur smoothness e flokëve tuaj dhe çehre.

Vaj Seed Rosehip

Vaj farë rrushi është gjetur shpesh në mjetet juridike skincare për lëkurë të thatë, pasi ajo ndihmon për të moisturize ju thellë, ndërsa rezistonin thatësi në ajër. Gjithashtu ndihmon në eliminimin e toksinave nga lëkura, duke ju mbrojtur kundër toksinave që janë në mjedis.

Gruri i grurit

Ky vaj ka për qëllim t'ju japë lehtësim nga kruajtja e vazhdueshme dhe dhimbja që kaloni përmes psoriasis. Gjithashtu, motivon qelizat e lëkurës tuaj të riprodhohen në shkallën korrekte për të përmirësuar cilësinë e ngjyrës tuaj.

Duke përdorur Psoridex

Faqja e internetit nuk jep udhëzime për përdorimin e Psoridex në rutinën tuaj. Që nga ajo është një krem hidratues, ju duhet të planifikoni të aplikoni atë për të pastruar lëkurën. Megjithatë, nuk ka asnjë tregues se sa shpesh ju duhet të përdorni krem për të marrë efektet e dëshiruara. Disa kremë kërkojnë që ju të lani lëkurën tuaj të parë, ndërsa të tjerët mund të aplikohen bujarisht gjatë gjithë ditës.
Ju mund të ndiqni udhëzimet e renditura në etiketë për të përcaktuar mënyrën më të mirë të aplikimit.

Çmimet për Psoridex

Nëse doni të eliminoni psoriasis nga çehre tuaj për të mirë, të gjithë ju duhet të bëni është të bëni një investim prej 39 €. Faqja e internetit nuk tregon tarifat për dërgimin dhe trajtimin, por pohon se vendi i vetëm që mund të blejë Psoridex në këtë kohë është Spanja. Nëse nuk jeni brenda vendit, nuk do të keni mundësi ta keni këtë produkt të dërguar tek ju.

Kontaktimi i Krijuesit të Psoridex

Për momentin, faqja e internetit për Psoridex nuk ka ndonjë informacion kontaktimi. Faqja origjinal është në dispozicion në spanjisht dhe duket se është në ndërtim e sipër në disa zona. Ju mund të kontrolloni përsëri në një kohë më vonë për të parë nëse ky informacion është postuar.

Psoridex Përfundimi i rishikimit

Psoridex është një ilaç i dobishëm për konsumatorët që vuajnë rregullisht nga psoriasis. Edhe pse faqja e internetit nuk jep shumë informata për formulën, marrja e vendimit për të përmirësuar gjendjen tuaj të lëkurës duhet të jetë e lehtë. Psoridex mund të jetë lehtësisht çelësi për eliminimin e skuqjes dhe dhimbjes, një herë e përgjithmonë.
Nëse jeni duke u angazhuar tashmë në një ilaç për psoriasis përmes mjekut tuaj, ju do të duhet të koordinoni çdo ndryshim në regjimin tuaj me ta. Mjeku juaj do t'ju ndihmojë ose të qëndroni me ilaçin që jeni duke përdorur, ose të ndihmoni në kalimin në përdorimin e Psoridex.

Gjallore Rrustemi
About Gjallore Rrustemi 209 Articles
Mund të thuhet shumë gjëra për Gjallore Rrustemin, por nëse asgjë tjetër nuk duhet ta dini, ajo është e gjallë dhe e dobishme. Natyrisht, ajo është gjithashtu e ndjeshme, e vëmendshme dhe idealiste, por në njëfarë mënyre ata janë tipare më të vogla dhe të mbajtura nga sjelljet e të menduarit . megjithatë, ajo është ajo që ajo është shumë e dashur për të. Në shumë raste, njerëzit do të llogarisin atje dhe durimin e saj sa herë që kanë nevojë për ndihmë ose ndihmë. Askush nuk është perfekt i kursit dhe Gjallore ka shumë gabime të karakterit. natyra e saj mbizotëruese dhe paragjykimet nuk janë shumë zbavitëse për t'u marrë me shpesh nivele personale. Për fat të mirë dora e saj ndihmuese ndihmon lehtësimin e goditjeve dhe disponimeve kur është e nevojshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*