Provocative Gel – opinionet, çmimi, ku për të blerë, blejnë tani

Provocative Gel është një mjet i ri për të përmirësuar cilësinë e intimitetit nga kompania Moskës HendelsGarden. Kjo ju lejon për të përmirësuar ndjenjat për të dy partnerët gjatë seksit. Lubrifikant kompenson mungesën e vajosje natyrore, forcon erections dhe ndihmon në parandalimin e derdhje e parakohshme.

Formula është një provokim për gratë dhe burrat, bazuar në përbërësit natyral. Ajo është e miratuar nga specialistët, andrologists, i cili është konfirmuar nga certifikata zyrtare. Blej Provocative Gel mund çdo person nën moshën madhore.

Çfarë përcakton intensitetin e orgazmës?

Kënaqësia që ju merrni nga intimiteti varet nga disa faktorë:

 • tërheqja seksuale e partnerit ose partnerit;
 • pozicionet e zgjedhura, frekuenca dhe intensiteti i lëvizjeve.
 • struktura anatomike e organeve gjenitale në meshkuj dhe femra, pajtueshmërinë e tyre;
 • flightiness e vaginës femërore, lagështi e saj;
 • forca dhe stabiliteti i një ereksionit mashkullor.

Në varësi të kombinimit të këtyre faktorëve, orgazmë femra mund të zgjasë nga disa sekonda deri në 1,5 orë. Ndërsa qafën e mitrës është e hapur, duke i liruar gjëndra sekrete mitrës. Ajo ndikon në mbaresa nervore, duke shkaktuar ndjesi të ëmbël.

Male orgazmë i ngjan një të mprehtë, tkurrje shumë të këndshme të muskujve. Intensiteti i ndjesi gjithashtu varet nga ndjeshmëria, për shkak të shpejtësisë së kryerjes së impulseve nervore. Për opinionet, Provocative Gel Gel mund të forcojë atyre disa herë.

Stimulimi për burra produktet

Prona unike e një lubrifikant

Gel Entrapment ka pronat e mëposhtme:

 1. mbulon dhe mbron lëkurën delikate nga dëmtimi. Nëse sipërfaqja e lëkurës dhe mukozës membranat ka të çara, ajo eliminon parehati të shkaktuara nga fërkimi.
 2. moisturizes dhe mbush mungesa e lubrifikimit natyror. Kjo lehtëson fërkime si në seks vaginal dhe anal.
 3. Forcon erections burra lehtëson kontrollin mbi të, ndihmon për të shmangur derdhje e parakohshme.
 4. Mban tonin e muskujve të vaginës, e cila lejon për të rritur intensitetin e ndjesive.
 5. Rrit ndjeshmërinë e zonave erotik, duke e bërë orgazmë më të gjatë dhe të ndritshme.

Përveç kësaj, drogës ka veti baktericid. Ai shkatërron mikroorganizmave patogjene që mund të shkaktojnë sëmundje infektive.

përbërjen e sigurt dhe e natyrshme

Një pjesë e lubrifikant përfshin:

 1. Wax -. Eliminon fërkime
 2. ure – deodorizes zonën gjenitale
 3. .

 4. Glicerinë – ushqen dhe zbut lëkurën
 5. .

 6. Caffeine – rrit qarkullimin e gjakut, stimulon mbledhje
 7. .

 8. mente (nenexhik) – i jep krem ​​një aromë të këndshme
 9. .

 10. enzimë hialuronidaza – stimulon prodhimin e hormoneve kënaqësi

.

Blej Provocative Gel për orgasms – mënyrë e sigurt për të diversifikuar jetën intime. Në sajë të një lubrifikant me bazë uji është më i afërt për lubrifikim natyral.

Si punon kjo

mendime Real në lidhje me produktin natyror Provocative Gel për orgasms të ndritshme lënë në faqen e internetit e prodhuesit për të konfirmuar efikasitetin e pretenduar. Krem rrit sekretimin e oksitocin, serotonin, dopamine dhe endorphins. Si rezultat, orgazmë e të dy partnerëve është rritur disa herë.

Të sexologists rreth Provocative Gel

Mjekët kujtoj se intime xhel lubrifikant ka veti kontraceptive. Ajo suppresses veprimtarinë e baktereve patogjene, por për të mbrojtur nga sëmundjet seksualisht të transmetueshme, nuk janë në gjendje. Në mënyrë për të parandaluar infeksionin dhe shtatzëninë e padëshiruar në marrëdhënie rastësore seksuale, është e nevojshme që të përdorin kondom.

lubrifikant intime mund të përdoret me ndonjë prezervativ. Sipas mjekëve, Provocative xhel Gel nuk e dëmton strukturën e latex ose polimer që formojnë bazën e prezervativëve.

Arsyet për popullaritetin e krem ​​

Konsumatorët vuri në dukje avantazhet tilla të lubrifikant:

 • Cilësi të Lehta;
 • thithjen e shpejtë;
 • mbrojtja nga bakteret;
 • lehtësinë e përdorimit;
 • rritur dëshirën seksuale;
 • rritjen e kohëzgjatjes së marrëdhënies;
 • çmim të arsyeshëm xhel Provokim për burrat dhe gratë.

Si të përdorni Provocative Gel

për të shmangur efekte anësore të padëshiruara, para se të përdorni duhet të kontrolloni blerjen. Në paketimin e krem ​​duhet të vendosen informacion në lidhje me prodhuesit, data e skadimit, udhëzim për Provocative Gel anëtar. Prodhuesi paralajmëron: garantimin e cilësisë dhe sigurisë aplikohet vetëm për produktet origjinale

.

Për të kujtuar se si të përdorin provokim, ajo është e lehtë. Krem-xhel aplikohet në të gjithë sipërfaqen e anëtarit dhe fërkim me lëvizjet masazh për 2-3 minuta. Ju pastaj mund të vazhdojë të ketë marrëdhënie seksuale, pa pritur për tharjen e lubrifikant.

Krem mund të përdoret për seks vaginal dhe anal, lyej ndonjë lodra intime. Ajo shkakton asnjë acarim, kruarje apo ndjesi të tjera të pakëndshme.

Ku mund të urdhërojë Provocative Gel?

për të kuptuar ku për të blerë provokim xhel për orgasms – nuk ka problem. Në faqen zyrtare të prodhuesit të shërbimit direkt. Kompania ruse fuqimisht rekomandon që ju të përdorin metoda provuar vetëm e blerjes, për të shmangur mashtrimet. Në sigurimet e saj, për të blerë xhel provokim në farmaci -. Nuk është ide e mirë

Kur urdhëron drejtpërdrejt në cilësinë e produktit të lartë garanci prodhues, si dhe të ofrimit të shpejtë dhe të saktë. Vlera e Provocative Gel për seks nënshtrohen kursit aktual të këmbimit.
Çmimi aktual në xhel “provokim” të mësojnë në faqen zyrtare të prodhuesit.
Për të blerë xhel “provokim” në dyqan zyrtare.

& nbsp;

Gjallore Rrustemi
About Gjallore Rrustemi 209 Articles
Mund të thuhet shumë gjëra për Gjallore Rrustemin, por nëse asgjë tjetër nuk duhet ta dini, ajo është e gjallë dhe e dobishme. Natyrisht, ajo është gjithashtu e ndjeshme, e vëmendshme dhe idealiste, por në njëfarë mënyre ata janë tipare më të vogla dhe të mbajtura nga sjelljet e të menduarit . megjithatë, ajo është ajo që ajo është shumë e dashur për të. Në shumë raste, njerëzit do të llogarisin atje dhe durimin e saj sa herë që kanë nevojë për ndihmë ose ndihmë. Askush nuk është perfekt i kursit dhe Gjallore ka shumë gabime të karakterit. natyra e saj mbizotëruese dhe paragjykimet nuk janë shumë zbavitëse për t'u marrë me shpesh nivele personale. Për fat të mirë dora e saj ndihmuese ndihmon lehtësimin e goditjeve dhe disponimeve kur është e nevojshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*