• Enj. Jan 28th, 2021

🔴 Ju do të mësoni të gjithë rreth ⚡ rusbolonka.ru♟

Këshilla 🍀 profesionale e profesionistëve në shëndetësi, familjen, bukurinë dhe gjendje të mirë..

Nautubone – negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

Nautubone - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

Disa Fakte

Well-njohur është fakti se nyjet përfaqësojnë segmentin më të rrezikuara të sistemit musculoskeletal. Ata janë të nënshtruar vazhdimisht për tensionet e ndryshme kompleksitetit dhe patologjive që ndodhin për arsye të ndryshme. Kërc në nyje të veprojë si një lloj balestrat. Ato ofrojnë mbrojtje maksimale ndaj nyjeve nga mbingarkoj, si dhe lëvizjen e qetë të parts.Instructions tyre për përdorimin e Nautubone kanë pozicionuar atë si një mjet efektiv ose më mirë, një linjë e tërë e produkteve për të siguruar funksionimin normal të nyjeve. Nga vetë, kërc është një ind lidhës. Ajo është e përbërë pothuajse

tërësisht e matricës, e cila nga ana është

një substancë ndërqelizor, më shumë se 90 për qind e të cilave janë të larta – komponimet molekulare. Mjekët e quajnë ata proteoglycans. Deri më sot, funksioni dhe të sigurojë trupin veprimi i këtyre komponimeve është i njohur vetëm për specialistët. Normalizojnë hydration e proteoglycans të kërcit kyçeve. Përveç kësaj, ata të përmirësuar cushioning dhe vetitë lubricating e lëngjeve të përbashkët.

Në shumicën e rasteve dhimbje në nyje janë simptomat e një numri të sëmundjeve karakteristike e njerëzve të moshuar. Këto më së shpeshti janë osteoarthritis dhe artritit. Si rregull, dhimbje në nyje të ndryshme, janë kronike në natyrë. Është për këtë arsye një shtojcë që eliminon dhimbje, duhet të jetë si të padëmshme dhe nuk kanë efekte anësore. Në çdo rast, zgjedhja e mjeteve duhet të i kushtoj vëmendje të veçantë për naturalness të gjithë komponentët e tij, si dhe mungesa në përbërjen e antibiotikëve. Mbi këtë bazë, specialistët insistojnë në përdorimin e Nautubone.

Pronat

farmakologjike

Substancat aktive të përfshira në xhel, thellë kanë thekshëm pronat. Megjithatë, ata dorëzojë përbërësve dhimbje direkt në nyje dhemb. Ajo duhet të theksohet se elementet e të dhënave shëndetësore të sistemit musculoskeletal dhe shpinë varet nga sasia e vitaminës C, flavonoids, tinianow dhe një numër të elementeve gjurmë në trupin e njeriut. Me qëllim të ngarkimit të gjitha komponentet e nevojshme specialistë të insistojnë në përdorimin e pronave Nautubone.Pharmacological të xhel janë të dukshme në:

 • ngopjes lidhës indeve me substancat e nevojshme dhe gjatë rigjenerimin e kërcit kyçeve;

  LI>

 • një rënie të konsiderueshme në të lidhura me moshën degradimin e indeve kurrizor dhe elementet lidhës;
 • rivendosja efektive e strukturës natyrore kërc dhe indeve të eshtrave (më të rëndësishme në trauma dhe periudhën postoperative);
 • prodhimin e kolagjenit.
 • Edhe dozë të vogël të Nautubone parashikon rritje intensive e lëvizshmërisë së nyjeve problematike. Përveç kësaj, xhel ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve në mënyrë efektive, dhemb ndjenjat, inflamacion dhe ënjtje. Gjithashtu në listën e karakteristikat unike të shtojcë duhet t’i atribuohet normalizimin e viskozitetit të lëngut synovial dhe sigurimin e të ashtuquajturit shqip interarticular.

  Nautubone mund të quhet një mjet i veçantë, e cila është përdorur për trajtimin efektiv dhe parandalimin e arthrosis, artrit, sëmundje degjenerative disk dhe

  një listë e tërë e sëmundjeve të tjera që ndikojnë në nyje. Ju mund të blini atë në zinxhirin farmaci me pakicë, dhe në internet në territorin e Federatës UE, Ukraina, Kazakistani dhe Bjellorusia. Gel në sfondin e terapisë Medikamentoze kontribuon heqjen më të shpejtë të edhe më të fortë të dhimbjes në shpinë dhe nyjeve dhe indeve të muskujve.

  Përbërja dhe forma e çështjes

  Gel formula është patentuar, dhe përmbajtja e tij përfshin komponentët që nuk shkaktojnë asnjë efekte anësore dhe me lehtësi të tolerohet nga trupi. Ndër përbërësit:

 • Alkooli Ant. Përmirëson qarkullimin e gjakut dhe parandalon inflamacion. Në mjekësinë moderne përdorur gjerësisht për trajtimin dhe parandalimin e artritit dhe arthrosis. Ofron depërtimit të shpejtë të xhel nën lëkurë.
 • Glucosamine. Ka aftësinë, edhe në dozë minimale të ndikojnë në metabolizmin e indet e kërc kyçeve. Substanca aktive është një stimulator i kolagjenit dhe përmirëson lëvizjen e përbashkët.
 • kolagjenit. Paraqet bazën e çdo ind lidhës që ofron fuqinë e saj dhe elasticitet.
 • Vaj

 • Eucalyptus. përdoret në mënyrë efektive

  me lëndime të ndryshme, ka një efekt analgjezik dhe aftësinë për lehtësimin e ënjtje.

 • The mente. Është analgjezik.
 • Vaji i karafil. Ky përbërës ka aftësinë për të stabilizuar qarkullimin e gjakut dhe në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon dhimbjen pas ushtrimit. Përveç kësaj, numri i emërimeve të dëmtimit të nyjeve dhe të gjymtyrëve.
 • Indikacionet për përdorimin e Nautubone

  Midis rekomandimesh për përdorim aktiv glukosamine, si një përbërës i terapi shtesë, perfshin nje patologji të sistemit muskulor. Përveç kësaj, substanca është përdorur në mënyrë efektive për lehtësimin e kushteve të shkaktuara nga ndryshimet degjenerative-distrofike në kërc dhe indeve lidhës. Ne po flasim për disa nga më të sëmundjeve të zakonshme, përkatësisht:

 • spondylosis;
 • arthritis;
 • periarthritis;
 • arthritis;
 • sëmundja degjenerative disk të nyjeve dhe shpinë;
 • osteoarthritis dhe gonartroze.
 • Kjo listë mund të vazhdojë me ankylosis dhe subluxation e nyjave. Përveç kësaj një dëshmi të gjallë me emërimin e xhel janë shpesh të ngarkesës në nyje. Mos harroni në lidhje me parandalimin e një sërë Sëmundjet të nevojshme nga të moshuarit. Gjithashtu Nautubone efektive në shërimin e shpejtë të indeve të eshtrave pas frakturave të ndryshme vështirësi.

  Efektet anësore Nautubone

  Në këtë moment një efekt të rëndësishëm anësor i plotësuar nuk është zbuluar. Kjo mund të jetë reagime të ndryshme alergjike në qoftë se ju janë komponente tepër i ndjeshëm.

  Kundërindikimet Nautubone

  janë identifikuar Çdo contraindications serioze në këtë moment. Siç tregon praktika, Nautubone në shumicën dërrmuese të rasteve toleruar mirë nga natyrisht patients.Of, ka një numër të kufizimeve. Pra, në listën e ndalimeve përfshirë praninë e djegie, shkurtime të thella apo dëmtime të tjera të rënda të lëkurës në ato vende ku ju aplikuar xhel. Ajo është shumë e rekomanduar të mos përdorni në rast të intolerancës në çdo mënyrë component.In për të shmangur efektet negative kur doza e xhel është rekomanduar me forcë para përdorimit të tij për të kryer një mini-test për reaksione alergjike. Për ta bërë këtë, thjesht aplikoni një sasi të vogël të materialit në bërryl. Mungesa e përgjigjes brenda dy orësh do të jetë një rezultat pozitiv. Në çdo rast, ju duhet të shmangin marrjen e xhel në mukozën, dhe sytë.

  Shtatzënia

  Përdorimi Shtatzënë i xhel janë të kundërindikuar.

  Metoda e përdorimit

  Vëmendje

  veçantë duhet t’i kushtohet përgatitjes së lëkurës para se të aplikoni Artwaves. Zhvilluar nga ekspertët manual kërkon një pastrim të plotë të lëkurës mbi përbashkët trazuar. Pasi që në tokë të përgatitur aplikuar sasinë e kërkuar të xhel dhe rubbed në skin.If ka ashtuquajtura dhimbje muskulare, atëherë fshij mjet duhet të jetë aq i qetë dhe lëvizjet e sakta. Nëse pacienti vuan nga dhimbje të nervit shiatik apo dhimbje mesi në shpinë dhe qafë, lëvizjet duhet të jenë më të forta. Kështu është e mundur për të arritur ngrohje maksimal të lëkurës, e cila në vetvete përmirëson efektin e trajtimit.

  Puna me alkool

  Deri më sot, asnjë informacion është dhënë në lidhje me ndërveprimin e agjentëve farmakologjik me alkool mungon.

  Ndërveprimi me medikamente të tjera

  Xhel mund të zbatohet kundër përdorimit të shtojcave të tjera.

  Overdose

  Të dhënat mbi incidencën dhe pasojat e mbidozë nuk janë dhënë.

  analoge

  Çdo e dhënë specifike për praninë dhe pronat e analoge të xhel mungojnë.

  Kushtet e shitjes

  shtesë Nautubone i takon kategorisë së mjeteve të parashkrimit në pakicë.

  Kushtet

  Storage

  Storage xhel duhet të jetë për të zgjedhur një të errët dhe i paarritshëm për fëmijë vend në një temperaturë jo më shumë se 25oC. Ky mjet është i përshtatshëm për përdorim në rrjedhën e vitit.

  About Gjallore Rrustemi
  Mund të thuhet shumë gjëra për Gjallore Rrustemin, por nëse asgjë tjetër nuk duhet ta dini, ajo është e gjallë dhe e dobishme. Natyrisht, ajo është gjithashtu e ndjeshme, e vëmendshme dhe idealiste, por në njëfarë mënyre ata janë tipare më të vogla dhe të mbajtura nga sjelljet e të menduarit . megjithatë, ajo është ajo që ajo është shumë e dashur për të. Në shumë raste, njerëzit do të llogarisin atje dhe durimin e saj sa herë që kanë nevojë për ndihmë ose ndihmë. Askush nuk është perfekt i kursit dhe Gjallore ka shumë gabime të karakterit. natyra e saj mbizotëruese dhe paragjykimet nuk janë shumë zbavitëse për t'u marrë me shpesh nivele personale. Për fat të mirë dora e saj ndihmuese ndihmon lehtësimin e goditjeve dhe disponimeve kur është e nevojshme.

  Gjallore Rrustemi

  Mund të thuhet shumë gjëra për Gjallore Rrustemin, por nëse asgjë tjetër nuk duhet ta dini, ajo është e gjallë dhe e dobishme. Natyrisht, ajo është gjithashtu e ndjeshme, e vëmendshme dhe idealiste, por në njëfarë mënyre ata janë tipare më të vogla dhe të mbajtura nga sjelljet e të menduarit . megjithatë, ajo është ajo që ajo është shumë e dashur për të. Në shumë raste, njerëzit do të llogarisin atje dhe durimin e saj sa herë që kanë nevojë për ndihmë ose ndihmë. Askush nuk është perfekt i kursit dhe Gjallore ka shumë gabime të karakterit. natyra e saj mbizotëruese dhe paragjykimet nuk janë shumë zbavitëse për t'u marrë me shpesh nivele personale. Për fat të mirë dora e saj ndihmuese ndihmon lehtësimin e goditjeve dhe disponimeve kur është e nevojshme.

  Font Resize