MaxLift

MaxLift

Krem MaxLift është një krem serum unik, i cili ka efektin e heqjes. Ky produkt u shfaq në tregun kozmetik relativisht kohët e fundit, por shumë gra tashmë e kanë fituar këtë agjent rejuvenues dhe e kanë testuar atë në përvojën e tyre. Ky produkt bazohet në një kompleks substanca aktive që ndihmojnë në dhënien e lëkurës një strukturë të qetë dhe një pamje ideale.

strukturë

Kolagjenit është një komponent integral i të rinjve të lëkurës. Kur kjo substancë është e mangët, fibrat e elasticitetit të lëkurës humbasin vetitë e tyre mbështetëse dhe epidermi bëhet i butë. Shfaqja e rrudhave është gjithashtu pasojë e mungesës së kolagjenit në lëkurë. Kjo substancë, e furnizuar nga krem, ndihmon në rikthimin e elasticitetit të epidermës dhe e ngop me sasinë e nevojshme të lëngut. Kolagjenit është gjithashtu përgjegjës për rigjenerimin e indeve. Ureja është një moisturizer natyral që është i pranishëm në faktorin natyral hidratues të epidermës. Versioni sintetik i ureës, i përdorur në kozmetikë, ndihmon për të mbushur epidermën me lagështi dhe për të rivendosur balancën e ujit-lipidet. Ure gjithashtu ndihmon në parandalimin e avullimit të lëngut nga qelizat dhe në mënyrë të përsosur kryen komponente të tjera të kozmetikës në shtresat e thella të epidermës. Acidi Hyaluronic është një komponent që ka një efekt të fortë hidratues. Ajo ngop qelizat me sasinë e nevojshme të lagështisë dhe e lidh atë në hapësirën ndërcellulare. Ky veprim ju lejon të parandaloni avullimin e lëngut dhe kullimin e lëkurës. Përveç kësaj, acidi hialuronik është përgjegjës për rigjenerimin e indeve, ndihmon në shërimin e dëmtimeve dhe mbushjen e rrudhave. Ky komponent zbut epidermën dhe i jep një ton uniform. Balta është një komponent i Maxilift krem, i cili ka një efekt shtrëngimi dhe zbut rrudhat. Përveç kësaj, balta ushtron një efekt antioxidant, duke neutralizuar efektin e radikalëve të lirë në lëkurë ose përdorim
Aplikoni me majë të gishtave në zonat problematike (rrudhat, lëkurën e butë) dhe lejoni që serumi të thithë. Mbetja e hirrës së hequr me një pecetë të lagur ose jastëk të pambukut, aplikoni përbërjen. Pas 8-10 orësh lani serumin me ujë
Gjallore Rrustemi
About Gjallore Rrustemi 209 Articles
Mund të thuhet shumë gjëra për Gjallore Rrustemin, por nëse asgjë tjetër nuk duhet ta dini, ajo është e gjallë dhe e dobishme. Natyrisht, ajo është gjithashtu e ndjeshme, e vëmendshme dhe idealiste, por në njëfarë mënyre ata janë tipare më të vogla dhe të mbajtura nga sjelljet e të menduarit . megjithatë, ajo është ajo që ajo është shumë e dashur për të. Në shumë raste, njerëzit do të llogarisin atje dhe durimin e saj sa herë që kanë nevojë për ndihmë ose ndihmë. Askush nuk është perfekt i kursit dhe Gjallore ka shumë gabime të karakterit. natyra e saj mbizotëruese dhe paragjykimet nuk janë shumë zbavitëse për t'u marrë me shpesh nivele personale. Për fat të mirë dora e saj ndihmuese ndihmon lehtësimin e goditjeve dhe disponimeve kur është e nevojshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*