kafe gjelbër me xhenxhefil

kafe gjelbër me xhenxhefil xhenxhefil Gjelbër – komente, çmimi, ku për të blerë

Në mënyrë efektive për të humbur peshë pa shumë stres për trupin do të lejojë kafe gjelbër me xhenxhefil. Ajo ndihmon të përshpejtojë procesin e humbje peshe dhe ndihmon për të arritur rezultatet e dëshiruara në një kohë të shkurtër. Në sajë të përbërjes natyrore të pijes nuk është e dëmshme për shëndetin dhe ndikon njerëzit gjallërues efekt.

Me ndikimin gradual të përbërësve, lëkura lehtë përshtatet me përmasat e reja të trupit. Shënon shtrirje të lëkurës do të zhduket celulitit dhe traktin gastrointestinal fillon të funksionojë normalisht.

Përdorimi Gjelbër Coffee

Performanca e metodës është për shkak të pranisë së përbërësve biologjikisht aktive në kafe gjelbër. Aktiviteti i tyre është subjekt i përdorimit të rregullt të çon në:

 • rritjen e prodhimit të ngrohjes trupit. Të gjitha sistemet fillojnë të funksionojnë siç duhet dhe për të ruajtur një temperaturë konstante të rehatshme e trupit. Trupi merr shpëtoj lëngjeve të tepërta. Ky efekt i kontribuon përmbajtjes kafeinë e xhenxhefil, dhe enzimat;
 • përshpejtimi i proceseve të këmbimit për shkak të vitaminave dhe antioksidantë;
 • blunting uria dhe oreksi zvogëlohet;
 • rritjen biliare;
 • normalizim e pjesshme ose e plotë e procesit të tretjes;
 • stabilizuar nivelin e sheqerit në gjak;
 • the toning e trupit.

eliminohen atëherë të gjitha efektet e të ushqyerit e dobët:. Humbjen e energjisë, letargjia, dobësi, depresion të sistemit imunitar

Mjekët rekomandojnë për të pirë kafe gjelbër me xhenxhefil për të përmirësuar funksionimin e sistemit kardiovaskular dhe trurit.

Ajo përveç ndihmon për të rritur tonin e lëkurës dhe muskujve, për të përmirësuar çehre. Ju merrni një rritje të vitalitetit dhe përmirësuar shëndetin

Parimi i operacionit Gjelbër Kafe

Efektiviteti i veçantë i kafe gjelbër janë vërejtur shkencëtarë amerikanë dhe francezë në rrjedhën e kryerjes së shumë eksperimente. Ajo ka qenë provuar se ajo është në gjendje për të hequr 32% më shumë yndyrë se sa konvencionale skuqur. Kjo është konfirmuar nga reagime të konsumatorëve dhe certifikatave ndërkombëtare.

Roli i xhenxhefil është të përshpejtojë metabolizmin. Kombinimi harmonik i këtyre komponentëve ndihmoi për të krijuar një produkt universale. Pluhur tretur në përqendrimin e dëshiruar, është një antioksidant forta.

Efekti kryesor i pluhur në humbje peshe është në përmbajtjen e acidit Chlorogenic. Ajo është e përmbajtura në pije kafe, dhe sasia e saj të rralla në kokrra është shumë më e lartë se sa në pjekur. Për shkak të aktivizimit të acidit rrit metabolizmin e karbohidrateve, kështu që në vend të konvertimin e ushqimit në yndyrna të transformered në energji.

Puna e saj çon në rezultate të mira:

 • normalizimin e nivelit të sheqerit;
 • ulet në oreks, mungesa e dëshirës për të ngrënë ëmbël dhe vazhdimisht snacking;
 • përshpejtimin e metabolizmit.

fazat e para të korrigjimit do të ndodhë për shkak të efektit të produktit. Pastaj humbje peshe do të jetë për shkak të funksionimit normal të gjitha sistemet. Produkti në mënyrë efektive do të mbështesë humbje peshe dhe një masë parandaluese.

Përbërja Gjelbër Coffee

Produkti nuk përmban përbërësit të panevojshme. Nuk ka ngjyra, sweeteners, shurupe apo komponimet kimike për të rritur efektivitetin e drogës. Ajo përfshin vetëm përbërësit e natyrshme:

 1. kafe gjelbër. Është një fasule papjekura pije e rregullt. Ajo është e përbërë nga leptin, acid Chlorogenic, caffeine, dhe sende të tjera të dobishme. funksionimi i tyre mund të humbasin në mënyrë të konsiderueshme në peshë duke përshpejtuar metabolizmin e karbohidrateve dhe për të eleminuar lëngjet e tepërta. Ky përbërës ndikon trupin në kompleksin: ka një efekt pozitiv mbi një njeri dhe rrit performancën e tij. Përmirëson gjendjen e lëkurës dhe të flokëve.
 2. Ginger. Është një mjet yndyrë-djegia që përshpejton metabolizmin dhe eliminon yndyrë trupit. Ajo përmbante substanca rrëshinor rritet gradualisht normën e metabolizmit pa dëmtuar njerëzore.
 3. gingerol – një kompleks kimik që ka prejardhjen vegjetal. Është komponenti xhenxhefil dhe përshpejton metabolizmin.

gingerol është e aftë për kurimin e ftohjes dhe bronkit duke rritur prodhimin e pështymë. Prandaj rekomandohet që konsumimi i Gjelbër Ginger në qoftë se ju ndiheni mirë me shëndet apo parandalimin.

Ajo ka anti-inflamator dhe efekt analgjezik, zvogëlon përzier, pavarësisht nga origjina e saj. Pronat e saj antioxidant ngadalshëm procesin e plakjes dhe të ndaluar zhvillimin e kancerit.

Metoda e përgatitjes dhe përdorimin e Gjelbër Coffee

Brew xhenxhefil gjelbër duhet të jetë pothuajse i njëjtë si kafe e rregullt. Ajo është e mjaftueshme një lugë çaji me pluhur, derdh një gotë me ujë të valë. Të këmbëngulë ajo është e rekomanduar për 30 minuta dhe pini, ndërsa të hahet.

Për njerëzit në peshë të ndryshme, ka diferencim në miratimin e:

 • peshon më shumë se 80 kg deri në 3 gota në ditë;
 • nëse ju peshojnë më pak se 80 kg deri në 2 gota në ditë.

Ju nuk duhet të shtoni sheqer. Për të marrë efektin e dëshiruar, trajtimi duhet të vazhdojë për të paktën 4 javë. Por rezultatet e para do të jenë të dukshme pas një jave të zbatuar metodën.

Kufizimet Gjelbër Coffee

Pavarësisht naturalness e pije, ajo nuk është e rekomanduar për gratë shtatzëna dhe në periudhën e laktacionit. Në disa raste mjekët janë të lejuar të përdorin atë në sasi të kufizuara.

Njerëzit me presionin e lartë të gjakut duhet të pini kafe me kujdes. Kafeina, madje edhe në doza të vogla mund të ketë një ndikim negativ në shëndetin e tyre.

Ka kufizime në qoftë se ju jeni tepër i ndjeshëm komponentët e pije.

z30.ru

kafe gjelbër me xhenxhefil për humbje peshe

Pirja nga fasule termikisht papërpunuar (të papërpunuara) kafe po fiton popullaritet në mesin e tifozëve të ekzotike. Përveç gustator, kafe gjelbër me xhenxhefil është vlerësuar nga pasuesit e dietë, si një produkt që promovojnë humbje peshe shpejtë. kafe të papërpunuara ka një ngjyrë të gjelbër, aromë të veçantë bimor dhe një kompleks të substancave jokarakteristik për kafe klasike pjekur i zi (për shkak të shkatërrimit të tyre nën veprimin e temperaturë të lartë gjatë pjekjes).

pronat e dobishme e kafe gjelbër me xhenxhefil

Përbërja e fasule të papërpunuara gjelbër kafe përfshin acid chlorogenic ka të fuqishme veti antioksiduese, si dhe aftësinë për të thyer yndyrna. Ginger përshpejton tretjen, të mirë për të kolesterolit. Në kombinim me xhenxhefil kafe gjelbër parashikon si më poshtë:

 • ul oreksin.
 • jep një efekt të lehtë diuretik dhe choleretic.
 • Rregullon nivelin e sheqerit në gjak.
 • Tones.

udhëzimet e përdorimit

Metoda e gatimit kafe gjelbër të ndryshme nga klasike pjekur i zi:

 • Nëse ju keni blerë produkti është tokë tashmë, vetëm hedh pluhurin në ujë (1-2 lugë në një gotë plot me ujë ose drejtimet) të vluar, le të ulen për 5-10 minuta. kafe të tretshme gjelbër është gjetur, por blerja e tij duhet të braktiset, në këtë proces ai e humbet të gjitha substanca që kontribuojnë në humbje peshe.
 • Nëse keni fasule gjithë kafe duhet të shtypet. Për të lehtësuar grurin para-rëndë të thatë në një furrë me mikrovalë ose furrë për rreth 4-5 minuta. bluaj ftohur kokërr në një mulli kafeje, krijoj me ujë të vluar në një gotë e madhe (shtyp French), vlim në tenxhere kafe (jo të valë).
 • Nëse jeni të përgatitur pije tërësisht në e tij, së pari të thatë dhe bluaj grurin (nëse është e mundur, duhet të bluaj bluaj madh në ndarjen e blerjes). Peel xhenxhefil të freskët, hekura në rende gjobë. pije Brew ujë të valë (per kupën e ujit 1-2 lugë pluhur kafeje dhe 0.5 lugë xhenxhefil integruar) ose gatuaj kafe në Turku, dhe më pas shtohet xhenxhefil. Nëse shijen e pije do të jetë shumë djegëse (xhenxhefil të freskët), shtoni ujë ose qumësht.

Si për të përgatitur dhe konsumuar për humbje peshe?

recetë pi kafe gjelbër me xhenxhefil nuk është i rreptë – si në klasik zezë, e gjelbër janë të lejuar për të shtuar sheqer dhe përbërës të tjerë për të ndryshuar shijen. Nëse shija e natyrshme e kafe gjelbër ju nuk e pëlqen atë, shtoni një mjaltë, pykë limon, kanellë (karafil apo erëza të tjera) ose pak qumësht i skremuar. E konsiderojnë përmbajtjen kalori të ushqimeve, në qoftë se qëllimi juaj është e qëndrueshme humbje peshe. Për të arritur një rezultat të prekshëm për të pirë këtë pije ju duhet gjysmë ore para ngrënies 2-3 herë në ditë.

dietë Kundërindikimet kafe Gjelbër Coffee

Femrat pritje të një fëmijë apo praktikuar dhënien e gjirit, ne duhet të kujtojmë se kafe gjelbër përmban kafeinë, të dëmshme për fëmijën, dhe xhenxhefil mund të shkaktojë komplikime të shtatzënisë dhe diatez në foshnjat. Prandaj konsultimin e mjekut nuk do të ishte e tepërt. Gjithashtu përmbahen nga dietë kafe është, në qoftë se ju keni fjetur telashe, presion të lartë të gjakut. Sëmundjet e traktit të tretjes, fshikëz fshikëz e tëmthit, zemra e rekomanduar për të konsultoheni me mjekun tuaj.

Ku për të blerë dhe sa?

Për shkak të popullaritetit të lartë të kafesë gjelbër numrin e fakes në treg është shumë i madh. Mënyra më e lehtë për të mbrojtur veten nga një produkt i dëmtuar është për të blerë kafe gjelbër dhe xhenxhefil në masë dhe për të bërë një pije në mënyrë të pavarur. Një tjetër opsion është për të blerë një produkt të gatshëm në dyqane zyrtare në internet. Nëse ju dëshironi të blini të drogës në farmaci, para se të blej të kërkoni për të ju tregojnë dokumente (certifikata) për mallrat.

Më poshtë është një përmbledhje e dyqaneve online, ku ju mund të blejnë kafe gjelbër me shtimin e xhenxhefil ekstrakt markave të ndryshme. Informacione (çmimet dhe disponueshmërinë) në kohën e shikimit mund të jetë e vjetëruar.

Për askënd nuk është një sekret që shtim në peshë shtesë shumë lehtë dhe shpejt, por me humbje peshe, gjërat nuk janë aq. Por kopertinat e revistave me shkëlqim luksoze vajzë dobët ngacmim të gjithë me trupin e tyre të bukur: një gram e vetme e yndyrë, një gram e celulitit. Kishte një trup të tillë të hollë – një ëndërr e pamundur? A ju vazhdimisht torturës veten me dietat strikte, ushtrime të lodhshme fizike dhe të harrojmë për trajton tuaja të preferuara? Aspak! Tani procesi i humbjes së peshës mund të jetë aq i shpejtë dhe i lehtë si një grup i paund! Dhe e gjithë kjo për shkak të produktit të mahnitshme që u bë një ndjesi dhe goditi të vjeshtës 2013! Njihuni me kafe gjelbër me xhenxhefil xhenxhefil Gjelbër!

kafe gjelbër me komente xhenxhefil dhe pronat

Nuk ka truket, bazuar humbje produkteve Pesha në produkt natyral fasule kafe gjelbër pa asnjë përpunim. Së bashku me xhenxhefil kafe gjelbër Gingerдля humbje peshe është që ka vetëm një ndikim të jashtëzakonshëm në trup! Këto produkte të përmirësuar metabolizmin dhe frenojnë oreksin, dhe të rezultojë në zhdukjen e shpejtë të paund shtesë, figura këndshëm dhe sexy pa ndonjë telashe. Dhe e gjithë kjo kohë ju mund të përkëdhel veten me ushqime të preferuara, kafe gjelbër me xhenxhefil për humbje peshe Gjelbër Ginger do të bëjë atë për ju!

Përveç kësaj, ky produkt mahnitshme i jep një efekt fantastik kozmetike! Përveç slimness dhe butësi, Ju do të merrni:

 • flokët e bukur dhe e fortë
 • shëndetshëm dhe thonjtë e fortë
 • lëkurën të butë pa rrudha, celulitit dhe shënon shtrirje

Në të vërtetë fantastike! Blerja e kafe gjelbër me xhenxhefil xhenxhefil Gjelbër, ju vrasin të paktën katër zogj me një gur! Kjo është vetëm një hap gjigant në rrugën për bukurinë tuaj! Shqyrtime koktej ju mund të lexoni në tekst!

Ku për të blerë kafe gjelbër me xhenxhefil?

Gjelbër Hollim Kafe xhenxhefil nuk mund të gjeni në një dyqan të rregullt, por ky produkt ekskluziv Ju mund të merrni në postë, i cili është shumë i përshtatshëm, dakord. Dorëzimit në të gjitha rajonet e Rusisë dhe vendet e CIS. Nëse ju tani klikoni mbi lidhjen në fund të faqes dhe të zhvillohet një mënyrë për dërgimin e produktit, pas disa ditësh sekreti i bukurisë dhe harmonisë është në duart tuaja! Në asnjë kohë ju do të jetë në gjendje për të vlerësuar efektet e dobishme të Green Green Coffee Ginger në trup.

Është e rëndësishme të theksohet se ky produkt kërkon pajtueshmërinë me rregullat e caktuara të ruajtjes:

 • dyqan në një vend të paarritshëm në dritë
 • shmangur overheating paketimi

rregullisht hani kafe gjelbër me xhenxhefil për humbje peshe dhe të harrojmë për problemet e peshës dhe të gjitha llojet e kufizimeve. Ndani gëzimin tuaj në komentet në fund të faqes dhe të lexoni përshtypjet nga njerëzit e tjerë që nisi një jetë të re.

kafe gjelbër me xhenxhefil për humbje peshe – Udhëzimi dhe reagimet

Për të marrë xhenxhefil gjelbër kafe për humbje peshe apo jo? E gjitha varet nga preferencat tuaja. Përveç, sigurisht, pini mrekullia pini sanduiçe tre-katëshe me majonezë dhe sallam, më mirë të mos shpenzojnë para, dhe vetëm ik me aparat kafeje. Por, unë bast ju jeni të lodhur zëvendësues shumë të shijshme kafe, dhe sanduiçe. Dhe jeta po nxiton shumë shpejt dhe duan të shijes së vërtetë, kënaqësi, lehtësi, harmoni. Por ju jeni në zakonin e bërë tre-katëshe sanduiç … ju doni të ndryshojë? Really? Pra, nuk ka asgjë të keqe për të mësuar diçka të re dhe të dobishme për shëndetin dhe bukurinë. kafe gjelbër dhe xhenxhefil kanë provuar efikasitetin e tyre veç e veç, ndoshta së bashku, ata do të ju ndihmojë për të ndryshuar?

& nbsp;

Përbërja Green Green Coffee Ginger

Në produkt vetëm kafe gjelbër dhe gingerol, ekstrakt xhenxhefil. Nuk ka përbërës të tjerë, si shurup glukoze, sweeteners dhe ngjyra nuk ka, dhe nuk mund të jetë. kafe Green “bubullimë” për të gjithë botën pas eksperimentit të njohur amerikan të Dr. Mehmet Oz. Mjeku dhe prezantues TV mblodhi 30 burra dhe gra, dhe u dha atyre të njëjtën shishe ekstrakt kafe gjelbër. Për më tepër, gjysma e shisheve përmbante një “bedel” placebo. Kushti ishte 400 mg ekstrakt 30 minuta para çdo vakt kryesor, dhe duke mbajtur një ditar të ushqimit. Disa javë më vonë, pjesëmarrësit u mblodhën në studio. Kështu humbje peshe grup placebo mesatarisht 1 kg. ndërsa në grupin marrjen e kafe gjelbër 2 lbs. As i pari e as i dyti nuk e bëri në dietë dhe jo trajnimit.

Efekti është për shkak të veprimit të acidit hlorogenovu. Ajo është e aftë të:

 • balancimin e niveleve të sheqerit në gjak dhe për të reduktuar oreksin;
 • reduktuar dëshirat për ushqime të ëmbla, dhe snacking konstante;
 • për të punuar si një antioksidant dhe të përshpejtojë proceset metabolike për shkak të veprimeve të jospecifike të përfshira në të gjelbër vitamina ekstrakt kafe.

Gjithashtu, duke mbajtur një ditar të ushqimit ndihmuan pjesëmarrësit për të kontrolluar snacking, e cila është e rëndësishme në procesin e humbje peshe të shëndetshme.

Ginger përbëhet nga hollim Gjelbër Coffee xhenxhefil ndihmon

 • në dritë një efekt thermogenic, të përshpejtojë sekretim të lëngjeve të tepërta, dhe të zgjedh metabolizmin;
 • për të hequr qafe nga pasojat tipike të ushqyerit e dobët, një sistem i ngadaltë imunitar, nivelet e ulëta të energjisë gjatë ditës dhe pasojat e tyre të pakëndshme – zakon i snacking ushqime niseshte, pi kafe të ëmbël dhe sodas vetëm për të qëndruar zgjuar në punë;
 • për të diversifikuar gamën e ndjesive shije, për të pirë e të ngrënë deri buds shije. Nuk është çudi në kuzhinën japoneze, xhenxhefil është përdorur në mënyrë që të ju mundësojë të shijojnë enët e ndryshme. Ekstrakt i këtij rrënjë para, madje edhe ushqimi dukje pa shije të shëndetshëm, pa dyshim, ju do të gëzojë;
 • butë, pa një efekt të fortë laksativ, për të përmirësuar tretjen.

Blej origjinale kafe gjelbër me xhenxhefil xhenxhefil gjelbër nga prodhuesi

Efekti i hollim Gjelbër Coffee Ginger

gjelbër Ginger ju lejon për të filluar jo vetëm për të humbur peshë, por edhe për të përmirësuar gjendjen e përgjithshme funksionale të organizmit. Përshpejtimit të proceseve ndihmon tretjen e ushqimit ndikon në sistemin imunitar dhe lëkurën. Në fund, përmirëson çehre, lëkura është forcuar, dhe bukuria juaj vetëm do të përfitojnë nga kjo.

kafe hollim nën emrin e gjelbër Ginger ul oreksin. acid Hlorogenovu dhe xhenxhefil plotësojnë njëri-tjetrin, dhe pas një filxhan kësaj pije para mëngjes unë dua për të ngrënë në mënyrë të konsiderueshme më pak. Ndërsa efekti klinik i acidit hlorogenovu – të qëndrueshme. Brenda 3-4 orë trupi nuk do të përjetojnë uri, prandaj ju mund të kombinohen kafe me ndonjë dietë, duke sugjeruar një Mëngjesi modeste dhe drekë të ulët kalori.

gingerol – substanca aktive e xhenxhefil është konsideruar si një natyrore “korrigjim” i gjëndrës tiroide. Një pjesë e konsiderueshme e popullsisë së rritur të vendit tonë merr pak jod nga ushqimi, nuk është çudi se kultura e konsumit të peshkut detare dhe algat, ne kemi rrugë Feijoa, ndërsa produktet e tjera përmbajnë vetëm pak prej këtij minerali të rëndësishëm gjurmë. Prandaj, xhenxhefil është e kombinuar me jod të pasur dietë – të mirë për gjëndrën tiroide. Një tiroide shëndetshëm është një metabolizëm më të shpejtë dhe të përshpejtuar yndyrë djegia në përputhje me dietë të përshtatshme dhe të regjimit të trajnimit.

Mesatarisht, duke gjykuar nga kritikat, duke rënë nga 7 deri në 10 kg për 20-30 ditë. Natyrisht, rezultati i një personi të caktuar varet nga shëndeti i përgjithshëm, përbërjen e trupit -. Raportet e muskujve dhe në masë yndyrë, dhe shkalla fillestare e proceseve metabolike

Si për të marrë hollim Gjelbër Coffee Ginger

Ju mund të provoni këtë kafe për pothuajse çdo dietë. Pi një filxhan në mëngjes, para mëngjes. Jepini vetes 30 minuta në punët dhe detyrat shtëpiake, dhe vetëm pastaj të hani diçka të lehta dhe proteina. Mëngjesi Perfect për humbje peshe kafe është një vezë omëletë bardhë, gjizë ose kos me gjizë. Mundohuni të mos shtoni sheqer, të ndihmuar trupin tuaj për të luftuar oreksin. Por, zarzavate dhe fruta pa sheqer janë të mirëseardhura. Një gjysma e një grejpfrut të rritur vetëm aktivitetin e kafe gjelbër, dhe do t’ju japë vitamina esenciale dhe fibër.

Closer për të pirë një gotë me ujë darkë, ajo do të ndihmojë traktin tuaj ndihmon tretjen e ushqimit që duhet të pastrohet në mënyrë të natyrshme, dhe rrit efektin e gjallëri. Provoni atë disa herë në javë për të zëvendësuar kombinimin e zakonshme drekë e perimeve detit dhe peshku, mund të përballojë, dhe kuzhina japoneze, por me një minimum përbërësit “evropiane”, llojin e breading, dhe krem ​​djathi. Para darkë, rreth pesë, kap një filxhan kafe jeshil Ginger. Kjo do të ju ndihmojë të kalojnë mbrëmje në mënyrë aktive. Dine jo shumë vonë, japin përparësi gjizë, peshk, mish ligët, perime dhe pjesë të vogla të drithërave minerale.

dhe një orë pas darke shkoni për një shëtitje të shkurtër në ajër të pastër, ose të bëjë ushtrime në shtëpi për të humbur peshë nën video. A pak e lëvizjes vetëm do të përkeqësojnë efektin e marrjes kafe dhe ju do të jetë në gjendje për të hequr qafe e peshë të tepërt të shpejtë.

Nëse ju nuk doni të ndryshojë dietën e tyre, e kombinuar me kafe të provoni diçka të quajtur dietë 5/2. një javë hani si zakonisht pesë ditë, nuk përpiqet për të nopem, dhe natyrisht, kënaq në kafe gjelbër. Një çift i ditëve në një javë, kufizojnë dietën gjizë tuaj për mëngjes, një supë perimesh të lehta për drekë, dhe një shërbim të perimeve me gjoks pule per darke. Kështu që ju mund të zvogëlojë futje me kalori pa ndonjë ndryshim në stilin e jetës, dhe humbin peshë.

dhe kafe gjelbër ndihmon këdo që aderon në një sistem 8-16. Për 8 orë, hani ushqim të shëndetshëm, duke u përpjekur të mos nopem, dhe 16 orë në ditë pjesa tjetër nga ushqimi, duke mos harruar në lidhje me mëngjes e në mbrëmje kafe të.

Kjo metodë është e kombinuar me një stërvitje yndyrë djegie në mëngjes, dhe mund të rekomandohet për ata që janë përfshirë në palestër dhe u përball me një pllajë.

A contraindications pije? Natyrisht, për shkak se ata nuk janë të privuar nga çdo produkt. Nuk është e nevojshme për të marrë kafe nënat shtatzëna dhe lactating, pacientët hypertensive, pacientët me VSD në llojin e hypertonic. Në rast të pengimit të pasazheve biliare duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Pini pije të shëndetshme, hani ushqim të shëndetshëm, të lëvizin më shumë dhe ju do të bëhet jo vetëm të pakta, por edhe i lumtur.

pëlqente artikullin? Ndajnë atë me miqtë tuaj thjesht duke klikuar mbi butonin e rrjetit të tyre social ose blog:

your-diet.ru

kafe gjelbër me xhenxhefil -? Shijshme dhe të shëndetshme

Për shumë shekuj shumë i gjysmës së drejtë të njerëzimit një dëshirë për të mësuar recetë e një shifër hollë. Metodat e luftës me peshë të tepërt është e mjaftueshme për të zgjedhur më optimale dhe të përshtatshme.

Shumë popullor kohët e fundit, kafe jeshile me pije xhenxhefil, duke pasur jo vetëm cilësitë e dobishme dhe pronat, por edhe një shumë origjinale, shije freskuese. Kjo është xhenxhefil i jep pija një kontakt të nuancë, e cila nuk është ndjerë në kafe gjelbër.

Than kafe gjelbër me xhenxhefil ndryshon nga kafe e rregullt të gjelbër? fasule natyrore papjekura kafe nuk kanë një efekt të përgatiten, ndërsa xhenxhefil stimulon shëndetin e trupit, por shumë më të butë se zakonisht kafeinë. Dobishëm pije me ereza Orientale më të ndryshme dhe më e vlefshme, ajo përmban: hekur, zink, magnezium dhe kalium. Secili prej këtyre elementeve gjurmë të nevojshme për funksionimin normal të trupit të njeriut.

Një nga përfitimet kryesore të kafe gjelbër me xhenxhefil para se të pini nga fasule pjekur – efekt në proceset metabolike në trup, e cila çon në aktivizimin e traktit gastrointestinal dhe humbje peshe graduale. Pse është kafe e zezë nuk ka të njëjtin ndikim në trupin e njeriut? Të gjithë gjë në acid Chlorogenic e cila ndihmon trupin shpëtoj e peshë të tepërt. Gjatë përpunimit të fasule kafe molekula e acidit Chlorogenic janë të shkatërruara dhe si rezultat, numri i “dietë” komponent të pije është minimizuar.

Metodat dhe receta hahet kafe origjinale të gjelbër me xhenxhefil

Për të arritur efektin maksimal nga të pijshëm pije, nutritionists rekomandojmë një dietë të veçantë në dietë dhe të mos harrojmë për aktivitet fizik.

Për shembull, ju mund të përdorni skemën e energjisë në vijim: 30 minuta para Breakfast pini një filxhan kafe gjelbër me xhenxhefil. Pas një gjysmë ore të gatuaj Mëngjesi kos, gjizë ose omëletë proteinave. Ju mund të ndryshojnë dietë e mëngjesit e zarzavate dhe fruta të freskëta: Apple gjelbër apo grejpfrut. Për gjysmë ore para drekës të pini një gotë ujë, e cila promovon spastrim natyrore të trupit. Menuja drekë duhet të përbëhet nga peshkut dhe perimeve. Për gjysmë ore para se të darkë përsëri duhet të pini një filxhan kafe gjelbër me xhenxhefil. Jo vetëm që do të lejojë këtë ju për të shpëtuar nga të menduarit në lidhje me ushqimin, por edhe shton energji për një mbrëmje aktive. Pas një darkë të lehta: djathë, peshk, mish i zier ligët, perime ose kullosa – është e nevojshme të kujtojmë në lidhje me ushtrimin apo thjesht shëtitje në rrugë

.

Nutritionists këshillojnë që të përpiqen për të ngrënë sistemin 8-16, ku 8 orë në ditë ju mund të hani vetëm orë të shëndetshme dhe ushqime të ushqyeshme, dhe 16 – për të bërë gjëra të dobishme. Respektimi i kësaj skeme të ushqimit, ju duhet të pini 2 gota e pije “dietë” në ditë -. Mëngjesit dhe të mbrëmjes

Është e rëndësishme të mbani mend se udhëzimet kafe gjelbër me xhenxhefil nuk duhet të pini më shumë se 3-4 gota në ditë. Kur simptomat e pakëndshme, ju duhet të zvogëlojë dozën në dy gota nëse ndjesi të pakëndshme të vazhdojë të jetë i mërzitshëm, ajo është e rekomanduar që të refuzohet pije.

Recipes kafe gjelbër me xhenxhefil është shumë e pasur dhe ushqyese:

Receta nr 1: pije të ngrohtë me lëng limoni. Për përgatitjen do të duhet: 1 qese kafe gjelbër, xhenxhefil, 1 filxhan me ujë, lëng limoni dhe mjaltë për shije. Kafe pod, derdh ujë të nxehtë, por jo ujë të valë. Shto për të pirë lëng limoni dhe mjaltë. Të gjitha komponentët përzierje mirë, të lënë për 5 minuta.

Recetë nr 2: kafe gjelbër, xhenxhefil dhe erëza. Për përgatitjen do të duhet: 1 qese e kafe gjelbër, xhenxhefil, 1 filxhan me ujë, erëza – 2 copë karafil, majë e kanellë, 2 pods e kardamom, mjaltë dhe lëng limoni për shije. Hidh mbi një qese me kafe me ujë të nxehtë, të lënë për 5 minuta, kullimin. Për të pirë të shtuar të gjitha erëza, lëng limoni dhe mjaltë. Ju mund të pini sa më të ngrohtë apo të ftohtë.

Sipas nutritionists, humbje peshe me kafe gjelbër me xhenxhefil mund të dhe ajo do të jetë më efektive nëse rutinë e përditshme janë stërvitje dhe dietë e produkteve të dëmshme.

A kafe gjelbër me contraindications xhenxhefil?

Në mënyrë për të shmangur efektet e padëshiruara pas trajtimit për humbje peshe, është e rëndësishme që të përmbahet me rreptësi e prodhuesit dhe dieteticieneve këshilla dhe rregullat. Përveç kësaj, duhet të kujtojmë në lidhje contraindications dhe mos eksperimentojnë me shëndetin. Pra, më poshtë është një listë e contraindications për përdorimin e pije:

 1. shtatzëna ose me fëmijë në gji gratë. Në këtë situatë kafe gjelbër, si e zezë, ka një ndikim negativ në trupin e një gruaje, larja larg një sasi e konsiderueshme e elementeve gjurmë dhe mineraleve, të përfshirë në zhvillimin e fëmijës.
 2. hipertensionit. Pavarësisht nga fakti se shuma e caffeine në fasule papjekura kafe është i vogël, efekti i saj në trup mund të jenë të mjaftueshme në mënyrë që të intensifikojnë shfaqjen e sëmundjes.
 3. Diabetes.
 4. Sëmundjet e traktit gastrointestinal, ulcera peptike, gastrit.
 5. Glaukoma.
 6. osteoporozën. Edhe kafe gjelbër leaches kalcium nga kockat, e cila çon në brishtësisë dhe brishtësinë e tyre.
 7. çrregullime të sistemit nervor, sëmundje mendore, stresi dhe depresioni.
 8. Diarre.
 9. Në përdorimin e barnave psikotrope dhe ilaçe të tjera që kanë efekte të forta në trupin e njeriut.
 10. Nuk rekomandohet për fëmijët nën moshën 16 vjeç.

Sipas nutritionists dhe mjekët, Dështimi në përputhje me rekomandimet e dëmit në kafe gjelbër me xhenxhefil mund të çojë në sëmundje dhe trajtim afat-gjatë.

Efektet anësore të pije, të tilla si ankthi, diarre, rritjen e presionit intraokular dhe presionin e gjakut, sindromi i zorrëve nervoz, zakonisht ndodhin në rast të tejkalimit të futje e pranueshme e përditshme të kafe.

kafe gjelbër me xhenxhefil – përbërja, vetitë dhe karakteristikat

Efektet pozitive kafe gjelbër me xhenxhefil, pasi përdorimi i tij vënë re dhe të regjistruar nga shumë njerëz të cilët aspirojnë për një figurë të pakta. Kjo është për shkak të përbërjes së pijes, që përveç acid Chlorogenic ka një grup e vitaminave dobishme dhe e nevojshme dhe substanca.

acid përmendur nuk vetëm aktivizon aktivitetin e traktit gastrointestinal dhe normalizes proceset metabolike. Me pastrimin e mëlçisë dhe gjakut kolesterolin, përmirëson shëndetin e përgjithshëm, lëkura merr një pamje të shëndetshme, flokët dhe thonjtë bëhet i fortë.

Përbërja e kafe gjelbër me xhenxhefil është e pasur me elementët gjurmë të tilla si hekur, kalium, zink dhe magnez. Substancat që marrin pjesë drejtpërdrejt në normalizimin e sistemit kardiovaskular.

pronat carminative e pije të sigurojë një të qëndrueshme dhe fork prodhimin e biliare dhe zorrët dhe të gjithë sistemin e tretjes -. Kushtet themelore të nevojshme për humbje peshe

Përveç këtyre pronat e dobishme e kafe gjelbër me xhenxhefil të lidhura drejtpërdrejt me punën e sistemit nervor. Në varësi të gjitha rregullat dhe rregulloret përdorimin e pije, nuk ka efekt të butë gjallërues që i jep forcë dhe veprimtarinë në të gjithë trupin. Ajo nuk ka një kuptim të nervozizëm ose pagjumësi.

Kosto kafe gjelbër me xhenxhefil

Nuk është sekret se ka shumë sugjerime për të blerë kafe gjelbër me xhenxhefil, kostoja e saj shkon nga 900 deri në 2000 rubla për të blerë cilësi të lartë dhe pije origjinale, e cila ka të gjitha pronat e kërkuara, është më mirë për të kushtoj vëmendje të produkteve të paraqitura në barnatore. Përveç kësaj, stafi farmaci mund të japin informacion të plotë në lidhje me përbërjen, efektet dhe mënyra kafe gjelbër.

Kjo është ajo që ata thonë në lidhje me pije ata që e kanë provuar atë për veten tuaj

Përkundër mendimit të shumë se një nga mënyrat më të mira për të humbur peshë kafe gjelbër me komente xhenxhefil në lidhje me të nuk janë krejtësisht të kundërta.

reagime Customer:

 1. “shtatzënë në asnjë rast nuk do të rekomandojë. Nuk është e nevojshme gjatë shtatzënisë për të humbur peshë. Nuk ka efekte anësore vënë re. Kështu pi në mënyrë të sigurtë!”
 2. “Kafe është terren tashmë, por ajo ndoshta ishte e vetmja. Një studim pozitiv më të plotë të shumë efekte anësore. Pas dy javësh të kursit ndjeu një dhimbje koke të fortë, u shfaq pagjumësi, duke pirë kafe në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve. Rënë £ kthye shpejt. “
 3. “Një mënyrë e madhe për të humbur peshë. Unë mund të them se me përvojën time në rënie në peshë të tepërt kafe gjelbër me xhenxhefil ishte më efektive dhe të suksesshme!”

Mendimet e ekspertëve:

 1. “Duke studiuar një shumë të materialeve në lidhje me pije, duke lexuar komente, mund të themi se kafe gjelbër me xhenxhefil është e dobishme për trupin. Megjithatë, për të hequr qafe e peshë të tepërt vetëm është e pamundur, është e nevojshme për të ndjekur dietë, mos harroni në lidhje me ushtrimin fizik “.
 2. “Një nga disavantazhet më të mëdha të kafes së gjelbër me xhenxhefil është çmimi i pije Në fund të fundit, shpenzohen për blerjen e parave, ju mund të investojë në shëndetin tuaj:. Për të blerë një biletë për pishinë apo sportet e tjera klube “.

& nbsp;

Gjallore Rrustemi
About Gjallore Rrustemi 209 Articles
Mund të thuhet shumë gjëra për Gjallore Rrustemin, por nëse asgjë tjetër nuk duhet ta dini, ajo është e gjallë dhe e dobishme. Natyrisht, ajo është gjithashtu e ndjeshme, e vëmendshme dhe idealiste, por në njëfarë mënyre ata janë tipare më të vogla dhe të mbajtura nga sjelljet e të menduarit . megjithatë, ajo është ajo që ajo është shumë e dashur për të. Në shumë raste, njerëzit do të llogarisin atje dhe durimin e saj sa herë që kanë nevojë për ndihmë ose ndihmë. Askush nuk është perfekt i kursit dhe Gjallore ka shumë gabime të karakterit. natyra e saj mbizotëruese dhe paragjykimet nuk janë shumë zbavitëse për t'u marrë me shpesh nivele personale. Për fat të mirë dora e saj ndihmuese ndihmon lehtësimin e goditjeve dhe disponimeve kur është e nevojshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*