Fizzy Slim Review: Sa e sigurt dhe efektive është ky produkt?

Vështrim i hollë Slim

Fizzy Slim është pilula e akredituar e humbjes së peshës që është formuluar duke përdorur ekstrakte natyrore të bimëve. Përbërësit aktivë janë miratuar jashtëzakonisht dhe ka treguar se do të japë rezultate brenda një periudhe të shkurtër pa rrezikun e efekteve anësore.
Produkti ndihmon në oksidimin e yndyrës që ndihmon në humbjen e peshës *, ndihmon në marrjen e formës, dhe gjithashtu ndihmon që të ndiheni energjik dhe jetësor. Ky produkt ka aftësi të thella për të restauruar kripën tonë, e cila mundëson që të mbetet më energjik gjatë stresit dhe kur është i lodhur.
Përbërësit kryesorë gjithashtu përmbajnë minerale dhe vitamina të cilat ndihmojnë në rritjen e shkallës së punës së trupit të individëve.

Prodhuesi i Informacionit dhe Kërkesave për Fizzy Slim

fizzy slim 1 Fizzy Slim Review: Sa e sigurt dhe efektive është ky produkt?

Formula Fizike Slim ushqyese është një shtojcë holluese që ndihmon në rritjen e peshës së padëshiruar. Ky produkt ka qenë në treg për më shumë se dhjetë vjet mund të vërehet.
Ekzistojnë pretendime të ndryshme rreth këtij produkti.
Njëra është se ky produkt është një ndërrim i plotë në mënyrën se si njerëzit e perceptojnë humbjen e peshës * dhe faktin se nuk duhet të kalojnë orë në palestër për të humbur peshën * por përdorimi i kësaj shtojce ndihmon përshpejtimin e niveleve të oksidimit të lipideve duke përmirësuar kështu * kapaciteti ynë i lindur metabolik.
Prodhuesi pretendon se ky produkt ndihmon në zvogëlimin e oreksit duke imituar një stomak të plotë, ndërkohë që ndihmon në rritjen e niveleve të energjisë.
Përveç përfitimeve të humbjes së peshës *, Fizzy Slim është e pasur me vitamina dhe minerale që ndihmojnë në mirëqenien e trupit të përgjithshëm dhe rritjen e absorbimit të lëndëve ushqyese të mundshme në traktin gastrointestinal.

Procesi i Punës dhe Lista e Përbërësve

Përbërësit kryesorë të hollë me gaz të nxehtë janë zbuluar për të dhënë rezultate të shkëlqyera.
Goji berries gjithashtu i njohur si Wolfberry cila është një fruta nutritionally pasur dhe përmban 21 minerale gjurmë që mundësojnë një të ndihen të shëndetshme, rrit * Performanca e mirë atletike, duke qetësuar dhe mbi të gjumë të cilësisë. Ndihmon shtypin * oreksin kështu humbje peshe *.
Garcinia Cambogia një përbërës thelbësor i njohur edhe si tamarind i Malabarit ka treguar që në epikarumin e nxjerrë ka një acid të rëndësishëm të quajtur HydroxyCitric Acid (HCA) që përdoret për humbjen e peshës * nëpërmjet zhdukjes së oreksit dhe oksidimit të lipideve në rritje.
Xhenxhefil një ekstrakt natyror rrënjë është zbuluar të ketë rezultate pozitive të shumta në lëvizjen e traktit gastrointestinal dhe Wellness. Gjithashtu balancon nivelin acid në stomak.
Kompleksi i vitaminës B, i cili është një kombinim i vitaminave bazë si B2, B5, B6, B8 dhe B12, është esenciale në tretjen e yndyrave dhe proteinave.
Vitamina C, është një kompleks që luan një rol jetësor në transformimin e glukozës në energji.
Lista e përbërësve të përdorur në këtë shtojcë përfshin:
Goji Berries

 • Është një agjent i shkëlqyer i humbjes së peshës * duke ndihmuar në humbjen e peshës
 • Sjell një ndjenjë të mirëqenies dhe qetësisë.
 • Ndihmon në punën e mirë atletike dhe gjumin e cilësisë
 • Ndihma në shpërbërjen më të shpejtë të yndyrës

Garcinia Cambogia

 • Aids në humbje peshe *
 • Shpejton metabolizmin
 • Përmirëson performancën atletike
 • E bën një të ndihet më mirë

xhenxhefil

 • Ndihmon në kontrollin e kolesterolit
 • Ndihmon në përmirësimin e sistemit imunitar
 • Ndihmon në parandalimin e simptomave të sëmundjes së lëvizjes dhe sëmundjes së detit
 • Vepron si anti-inflamator

Kompleksi Vitamina B

 • Esenciale në tretjen e yndyrave dhe proteinave
 • Lehtëson prodhimin e hormoneve tiroide kështu që optimizimi i kapacitetit të humbjes së peshës *
 • Ndihmon trupin të krijojë qeliza të reja të shëndetshme
 • Parandalon zhvillimin e hershëm të sëmundjeve të zemrës.

Vitaminë C

 • Transformon glukozën në energji e cila është e rëndësishme për funksionimin optimal të organeve të brendshme.
 • Ofron mbrojtje nga mungesat e sistemit imunitar
 • Mbroni kundër problemeve shëndetësore prenatale
 • Gjithashtu, mbrohuni nga sëmundjet kardiovaskulare

Avantazhet e Fizzy Slim

 • Ndihmon në oksidimin e lipideve kështu humbje peshe *
 • Përbërësit nuk janë vetëm natyrore, por edhe shkenca mbështeten
 • Dobishme kundër sëmundjeve të ndryshme gastrointestinale
 • Rrit * aftësinë trupore të trupit tonë për të thithur përbërës të fuqishëm

Disavantazhet e Fizzy Slim

 • Ky produkt nuk është i certifikuar nga FDA

FAQs

A është shtesë e zbatueshme për fëmijët?
Ky shtojcë nuk ka treguar kufizimin e moshës dhe për këtë arsye para përdorimit në fëmijët duhet të konsultohet me ofruesin e tyre të shëndetit primar.
Të rriturit mund ta përdorin këtë produkt me udhëzime të personelit të kualifikuar.
Si funksionon ky produkt?
Slim Fizzy përdor përbërësit natyralë që janë provuar përmes një gjyqi klinik për të ndihmuar trupin tonë të rritë * metabolizmin e yndyrave ndërsa në të njëjtën kohë redukton * oreksin.
Ndihmon sistemin tonë të tretjes dhe i dhurojmë mirëqënien e përgjithshme.

Efektet anësore të mundshme

Nuk ka efekte të mundshme anësore pasi ky produkt është gjithë-natyror.

Vendimi përfundimtar

Produkti është i gjitha natyror dhe mbështet shkencërisht edhe pse madhësia e tabletës e bën atë akoma një artikull që dëshiron të përmirësohet, sepse disa konsumatorë mund të dëshirojnë tableta me përmasa të vogla që janë të lehta për të gëlltitur.
Fakti që prodhuesi përdor të gjithë përbërësit natyral në formulimin e tij është një plus edhe pse produkti nuk është miratuar nga FDA.
Për një zgjidhje të qëndrueshme dhe afatgjatë, konsumatori duhet të provojë edhe shtesat tjera në dispozicion që janë të gatshme në treg që ofrojnë përfitime të ngjashme.

Gjallore Rrustemi
About Gjallore Rrustemi 209 Articles
Mund të thuhet shumë gjëra për Gjallore Rrustemin, por nëse asgjë tjetër nuk duhet ta dini, ajo është e gjallë dhe e dobishme. Natyrisht, ajo është gjithashtu e ndjeshme, e vëmendshme dhe idealiste, por në njëfarë mënyre ata janë tipare më të vogla dhe të mbajtura nga sjelljet e të menduarit . megjithatë, ajo është ajo që ajo është shumë e dashur për të. Në shumë raste, njerëzit do të llogarisin atje dhe durimin e saj sa herë që kanë nevojë për ndihmë ose ndihmë. Askush nuk është perfekt i kursit dhe Gjallore ka shumë gabime të karakterit. natyra e saj mbizotëruese dhe paragjykimet nuk janë shumë zbavitëse për t'u marrë me shpesh nivele personale. Për fat të mirë dora e saj ndihmuese ndihmon lehtësimin e goditjeve dhe disponimeve kur është e nevojshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*