Bliss Hair – opinionet, çmimi, ku për të blerë, blejnë tani

Lumturia për flokët Bliss Hair është një formulë unike që ofron flokët tuaj një Shine bukur të shëndetshme, cilësi të butë dhe ushqim të thellë për këshilla.

Ky mjet është një vijë nga Vanessa ECOFLORA, e cila withestoit ekskluzivisht nga produktet natyrore me përbërje të përmirësuar. Ajo kombinon teknologjinë më të fundit dhe receta Lindore kohë-testuar, që garanton një rezultat të shkëlqyer pas një aplikimet pak. Produktet e kanë kaluar provat klinike, ajo ka certifikatat e nevojshme të cilësisë, të lëshuara në fabrika zyrtare në Korenë e Jugut dhe Kina.

Pse Bliss Hair është një lumturi për flokët tuaj?

Është e thjeshtë: pas aplikimeve disa mjet i jep flokëve një Shine mahnitshme, i pastër, pamje të shëndetshme, siguron lehtësinë e instalimit, ushqim të thellë nga rrënjët deri te këshilla

.

Formula inovative mbron flokët nga ndikimet e dëmshme mjedisore, përshpejton rritjen e tyre, eliminon mbaron ndarë, ushqen kokës, pa peshon fillesat dhe duke u dhënë atyre një vëllim të bukur.

Shko në faqen zyrtare të prodhuesit dhe rendit “Bliss Hair”

Çfarë është e fshehtë për efektivitetin e flokëve Lumturia Bliss Hair

Sekreti i suksesit qëndron në Bliss Hair balancuar, përbërjen e tij me kujdes-zgjedhur.

  • Baza e këtij sistemi legjendar shtëpi – vaj argan, gjerësisht referuar si ari të lëngshme. Ajo është prodhuar vetëm në Marok dhe karakterizohet nga aftësia për të absorbuar menjëherë në flokë dhe mos u japim atyre lustër shëmtuar me vaj. Pas aplikimit dries naftës në sekonda, dhe fillesat bëhet qetë dhe të menaxhueshme.
  • përfshira në mjetet e vitaminave A, B dhe E për të forcuar follicles flokët, të stimulojë rritjen e tyre. Struktura e çdo fije po ndryshon para syve tanë – ajo bëhet më e dendur, ka një famë të bukur si pas petëzim në kabinën

.

  • Vaj liri është i njohur për vetitë e saj ushqyes dhe rigjeneruese. Në sistemin e Bliss Hair të rikthen strukturën e flokëve, ruan pasurinë dhe freskinë e ngjyra-trajtuar fillesa, pengon thyerje dhe parandalon mbaron ndarë.

Mjet ka një cilësi të bukur saten, ajo është e lehtë dhe të shpejtë për të aplikuar, ajo thith brenda 10 sekonda dhe nuk kërkon shpëlarje. Përbërja Përdorimi mund gjatë gjithë ditës për të freskohem flokët dhe për t’u dhënë atyre një shkëlqim të shëndetshme.

Si të përdorin sistemin në shtëpi Happiness flokët Bliss Hair /

Vendos në fillesat e thatë ose pak të lagur nga rrënjët në këshilla, tundin kokën tuaj në mënyrë të barabartë të shpërndarë dhe të gëzojnë rezultatin! Asnjë shpëlarje ose fshirje nuk është e nevojshme, efekti pas përdorimit është e dukshme menjëherë!

Si të merrni vitaminat kyçe të nevojshme për rritjen e flokëve dhe shëndetin.

Askush nuk i pëlqen flokë të gjatë pa ndonjë vëllim! Por çfarë lloj vitamina për flokë të shëndetshme? Si ju mund të mënyrë të natyrshme për të rritur këto vitamina në dietën tuaj
5 vitamina esenciale për flokë të shëndetshëm:.
1. Vitamina C:

Ky super-vitaminë jo vetëm që na bën imun ndaj të ftohtit dhe kollë, por gjithashtu ndihmon në forcimin e flokëve në rritje. Vitamina ndihmon trupin të prodhojë një proteinë për flokët tonë, lëkurës dhe thonjtë njohur si kolagjenit. Ajo gjithashtu punon si një antioksidant që ndihmon për të shëruar flokët e dëmtuar.

burime e vitaminës C:

Frutat tilla si portokalli, grejpfrut, luleshtrydhe, kivi Guava dhe
Perimet përfshijnë brokoli, speca të kuq, lakër brukseli, lakër jeshile dhe
2 piper jeshil. Vitamina B kompleks:
Këto përfshijnë të gjitha vitaminat B të nevojshme për rritjen e flokëve dhe rritjen e qelizave. Këto vitamina për rritjen më të shpejtë e flokëve nuk është në gjendje për të ruajtur këtë ujë i shpjegueshëm vitaminë. Prandaj, shtoi ai, ne kemi nevojë për t’i dhënë trupit tonë dozën ditore. Trupi ynë na jep shenja të caktuara paralajmëruese, kur ai mendon se ai e përfundon këtë vitaminë të rëndësishëm. Këto përfshijnë ndjeheni të lodhur pa ndonjë arsye, ose të merrni me lehtësi bruises, por ajo gjithashtu çon në rritjen e ngadalshme e flokëve.

Burimet e vitaminës B kompleks:

Ushqime të tilla si fasule, qumësht sojë dhe spinaq dhe banane do t’ju ndihmojë të kapërcyer mangësi
Arra e, fara dhe tërshëra përmbajnë vitamina shumë të rëndësishme
vezë, produkte qumështi, mish pule, peshk dhe mëlçisë janë burime të tjera të rëndësishme 3. Biotin:

Një nga këshilla tona për vitamina për rritjen e flokëve është një shtojcë. Kjo vitaminë ndihmon për të prodhuar glukozë, e cila nga ana tjetër, ndihmon aminoacidet shkatërrojë proteina. Ajo të çon në një prodhim më të mirë të keratin, dhe ne të gjithë e dimë se flokët tona përbëhet nga 95% keratin. Përdorimi i ushqimeve Biotin pasura të rrisë dozën e përditshme për të mbajtur flokët tuaj të shëndetshëm dhe në rritje.

Burimet e biotin:

yolks vezë – një burim i mirë i biotin
VEGJETARIANËT, të tilla si lulelakër, kërpudha, patate e ëmbël dhe spinaq
Përveç kësaj, djathi dhe bajame janë Superfoods që përmbajnë sasi të larta të biotin
4. Vitamina E:

Kjo vitaminë është aq e rëndësishme për rritjen e flokëve, si vitaminë C, apo edhe më shumë. Ajo ndihmon për të rivendosur flokët e dëmtuar, ajo ka antioksidantë, të cilat ndihmojnë për të krijuar indet, rritjen e qarkullimit të gjakut në lëkurë e kokës, redukuar inflamimin dhe përmirësimin e oksigjenit në follicles flokët tona.

burime e vitaminës E:

Kapsula e vitaminës E mund të blihen lehtësisht nga çdo dyqan mjekësore. Ata nuk kushton shumë.

Vetëm përshkon përzierje kapsulë me disa vaj kokosit dhe masazh kokës.
lënë atë për 20 minuta dhe pastaj pije me një shampo të butë.
5. Hekuri:

Një mangësi hekuri patjetër do të çojë në humbjen e flokëve. Për të pasur një flokë të shëndetshëm dhe të fortë, ju duhet të përfshijë në shumë tuaj dietë e ushqimeve të pasura me hekur. Kjo jo vetëm që ndihmon në rritjen e flokëve, por gjithashtu do të përmirësojë shëndetin tuaj dhe të lëkurës.

Burimet e hekurit:

Ju duhet të përfshijë në spinaq tuaj dietë, zarzavate Collard, Navy fasule dhe fasule e zezë
Përveç kësaj, yolks vezë, mish të kuq, chard zviceran dhe prodhimet e detit relativisht e lartë në hekur dhe do të përmirësojë ndjeshëm shëndetin e flokëve tuaj

Para se duke përdorur informacionin në faqen e internetit duhet të jetë konsultoheni me një mjek.

Gjallore Rrustemi
About Gjallore Rrustemi 209 Articles
Mund të thuhet shumë gjëra për Gjallore Rrustemin, por nëse asgjë tjetër nuk duhet ta dini, ajo është e gjallë dhe e dobishme. Natyrisht, ajo është gjithashtu e ndjeshme, e vëmendshme dhe idealiste, por në njëfarë mënyre ata janë tipare më të vogla dhe të mbajtura nga sjelljet e të menduarit . megjithatë, ajo është ajo që ajo është shumë e dashur për të. Në shumë raste, njerëzit do të llogarisin atje dhe durimin e saj sa herë që kanë nevojë për ndihmë ose ndihmë. Askush nuk është perfekt i kursit dhe Gjallore ka shumë gabime të karakterit. natyra e saj mbizotëruese dhe paragjykimet nuk janë shumë zbavitëse për t'u marrë me shpesh nivele personale. Për fat të mirë dora e saj ndihmuese ndihmon lehtësimin e goditjeve dhe disponimeve kur është e nevojshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*