Asonor Spray – Zgjidhja e anti-gërhitës Hidratimi i hundës?

Asonor Anti Snoring  Asonor Spray   Zgjidhja e anti gërhitës Hidratimi i hundës?

Gërhitës është një kusht jashtëzakonisht i zakonshëm që përjetohet nga mbi 90 milionë të rritur në SHBA.
Nga këto 90 milionë individë, më shumë se 37 milionë përvojë gërhitës rregullisht, një kusht që, ndonëse mund të duket i parrezikshëm, mund të shkaktojë një gamë të gjerë kushtesh mjekësore shumë më serioze se humbja e gjumit.
Gërhitës karakterizohet nga një tingull dridhës që ndodh kur muskujt e fytit dhe ezofagut çlirohen gjatë gjumit, duke krijuar tingullin e njohur "gërhitës".
Gërhitës mund të shkaktohet në mënyrë të përkohshme nga një hundë e bllokuar ose nga të ftohtit ose gripit të zakonshëm, por në individë që përjetojnë gërhitës të shpeshta me zë të lartë, gjendja mund të jetë tregues i një gjendjeje të rëndë shëndetësore të quajtur apnea obstruktive e gjumit.
Apnea e gjumit ndodh kur muskujt e floppy fytit që shkaktojnë snorting relaksoheshin tërësisht gjatë gjumit dhe pengojnë rrugët e frymëmarrjes, duke kufizuar funksionin e frymëmarrjes dhe duke shkaktuar ndërprerjen e frymëmarrjes.
Shumë individë që përjetojnë apnea të gjumit vazhdojnë të zhvillojnë sëmundje serioze kardiovaskulare dhe kanë shumë më shumë gjasa të vuajnë një sulm në zemër sesa individët që flejnë pa gërhitës
Gërhitja kronike dhe apneja e gjumit mund të kërkojnë përdorimin e një aparati CPAP, ose një pajisje të presionit të vazhdueshëm pozitiv të rrugëve të frymëmarrjes. Makinat CPAP kërkojnë që përdoruesit të veshin një maskë gjatë gjumit dhe mund të kushtojnë me mijëra dollarë përveç marrjes së hapësirës në dhomë gjumi dhe duke e bërë gjumin të vështirë.
Mënyra më e mirë për të parandaluar gërhitës dhe apnea e gjumit është për të parandaluar që ajo të ndodhë në vendin e parë.
Ka shumë zgjidhje të gërhitës në dispozicion në treg sot, nga shiritat e kokës që bllokohet nofullat në vendin e shtesave dietike, por një nga zgjidhjet më të reja është gjithashtu një nga më të efektshmet.
Zgjidhja Asonor Anti gërhitësështë një llak i ri hundës novator që pastron pengesat nga pasazhet hundore dhe fyt, duke parandaluar gërhitës para se të ndodhë.
Në këtë artikull, ne do të hedhim një vështrim nëAsonor Anti Rrapa Zgjidhjadhe të zbuloni se si funksionon, si dhe të ekzaminojë disa nga provat klinike që e mbështesin atë për t'ju ndihmuar të vendosni nëse është zgjidhja e duhur anti-gërhitës për nevojat tuaja.

Çfarë është Asonor Spray?

Asonor është një trajtim i ri novator për gërhitës që është ndryshe nga çdo produkt tjetër në treg.
Krijuar në Danimarkë, kjo metodë revolucionare e re për eliminimin e gërhitës përdor parime të provuara klinikisht që janë demonstruar në sprovat shkencore mjekësore për të reduktuar ndjeshëm normat e gërhitës dhe për të parandaluar pengesat që e bëjnë atë, duke ndihmuar individët që vuajnë nga gërhitja - dhe partnerët e tyre - të fitojnë një të mirë gjumi i natës.
Zgjidhja Asonor përbëhet nga një llak i thjeshtë, i lehtë për t'u përdorur, i cili pastron rrugët e frymëmarrjes dhe i mban të fortë gjatë orëve të gjumit, duke parandaluar fenomenin e kolapsit të muskujve që kontribuon në gërhitës dhe apnea e gjumit.
Asonor është një produkt i TannerMedico, një nga personat kryesorë të shëndetit të gjumit dhe të gërhitësve në botë.
Bazuar në Skandinavi, TannerMedico aderon në standardet rigoroze të kontrollit të cilësisë evropiane gjatë prodhimit të produkteve.
E gjithë gamën Asonor të zgjidhjeve të gërhitës krijohen përmes teknikave të prodhimit të CGMP në Danimarkë, Spanjë dhe Gjermani, duke siguruar një nivel të lartë të efektivitetit dhe pastërtisë.
Asonor është i përshtatshëm për individët që përjetojnë të gjitha format e gërhitjes - nga gërhitja e lehtë, me gërhitje të përhershme deri te gërhitja e rëndë kronike, zgjidhja Asonor është në gjendje të eliminojë shpejt dhe në mënyrë efektive shkaktarin rrënjësor të gërhitjes dhe të mbajë rrugët e frymëmarrjes të lirë dhe të qarta gjatë gjumit.
Zgjidhja Asonor siguron individët që vuajnë nga gërhitja me një alternativë shumë efektive ndaj trajtimeve të tilla si terapia me lazer, e cila mund të jetë tepër e kushtueshme dhe jep vetëm rezultate afatshkurtra.
Një nga dallimet kryesore midis Asonor dhe sprays të tjera hundës anti-gërhitës në treg është se Asonor të mbajë një politikë formulë krejtësisht transparente produkt.
Në vend që të pengojnë përbërësit e tyre pas formulave të pronarit që e bëjnë të pamundur të përcaktohet nëse një produkt shkakton efekte anësore negative, Asonor bën listën e përbërësve të plotë të zgjidhjes së tyre në dispozicion si në produktin ashtu dhe në faqen e internetit të kompanisë.
older man beard outdoors testosterone healthy 1 Asonor Spray   Zgjidhja e anti gërhitës Hidratimi i hundës?

Si funksionon Asonor Spray?

Asonor punon nëpërmjet parimit të shtrirjes hundës. Formula Asonor përmban disa përbërës që janë provuar klinikisht për të zvogëluar ndjeshëm simptomat e gërhitës dhe për të promovuar forma më të shëndetshme, më të rregullta të frymëmarrjes së pakufizuar gjatë gjumit.
Përbërësi primar në formulën Asonor është klorid natriumi. Përdorimi i klorurit natriumi si një trajtim për gërhitës mbështetet nga një sasi e madhe e provave klinike.
Një hetim klinik i kryer nga Spitali Mjekësor i Shën Gjergjit në Londër përdori një zgjidhje me klorur natriumi për të përcaktuar efektet e përbërësit në gërhitës dhe gjeti se mund të ulë ndjeshëm nivelet e zhurmës së gërhitës si dhe minimizimin e rezistencës së fluksit të ajrit [1].
Asonor gjithashtu përmban polysorbate 80, i cili është një surfactant joionic që përdoret zakonisht në sprays hundës, pasi ajo funksionon si një kortikosteroid hundës [2].
Zbatimi topik i kortikosteroideve hundore është provuar përfundimisht në shumë prova të ndryshme klinike për të trajtuar në mënyrë efektive shkaqet rrënjësore të gërhitës.
Një hetim klinik i vitit 2004 i kryer nga Shkolla e Mjekësisë në Universitetin e Thesalisë në vitin 2004 gjeti se aplikimi i kortikosteroidit të hundës është në gjendje të përmirësojë ndjeshëm frymëmarrjen gjatë individëve me çrregullime të frymëmarrjes së gjumit [3]
Një tjetër hulumtim klinik i kryer nga Njësia e Çrregullimeve të Gjumit të Shpëtimit në Spitalin Universitar të Shën Vincentit në Irlandë në 2004 zbuloi se aplikimi intranasal kortikosteroid mund të minimizojë apneën e gjumit obstruktiv dhe të përmirësojë fluksin e ajrit gjatë gjumit, duke ndaluar në mënyrë efektive procesin e gërhitjes [4].
Së fundi, metoda e shpërndarjes me llak intranazal të ofruar nga zgjidhja Asonor është provuar në sprovat klinike për të funksionuar si një nga trajtimet më efektive për gërhitës. Një studim shkencor i kryer nga Universiteti i Floridës zbuloi se administrimi i një decongestant hundës redukton ndjeshëm frekuencën e gërhitës, madje edhe në shpatullat e rënda [5].
plump lips bright full Asonor Spray   Zgjidhja e anti gërhitës Hidratimi i hundës?

Asonor Spray Rishikimi përmbledhës i zgjidhjes së gërhitës

Zgjidhja Asonor mbështetet nga një sasi e madhe e provave bindëse klinike që vërtetojnë efektivitetin e saj.
Tipari më imponues i zgjidhjes Asonor, megjithatë, është çmimi i saj kur krahasohet me zgjidhje terapeutike jashtëzakonisht të shtrenjta.
Asonor është në dispozicion vetëm për $ 31.00 USD për shishe, me zbritje të disponueshme për porosi më të mëdha, duke e bërë atë një nga zgjidhjet me kosto më efektive në treg.
Nëse jeni duke kërkuar për zgjidhje më efektive anti-gërhitës në treg, Asonor është zgjidhja më e mirë në dispozicion.

Gjallore Rrustemi
About Gjallore Rrustemi 209 Articles
Mund të thuhet shumë gjëra për Gjallore Rrustemin, por nëse asgjë tjetër nuk duhet ta dini, ajo është e gjallë dhe e dobishme. Natyrisht, ajo është gjithashtu e ndjeshme, e vëmendshme dhe idealiste, por në njëfarë mënyre ata janë tipare më të vogla dhe të mbajtura nga sjelljet e të menduarit . megjithatë, ajo është ajo që ajo është shumë e dashur për të. Në shumë raste, njerëzit do të llogarisin atje dhe durimin e saj sa herë që kanë nevojë për ndihmë ose ndihmë. Askush nuk është perfekt i kursit dhe Gjallore ka shumë gabime të karakterit. natyra e saj mbizotëruese dhe paragjykimet nuk janë shumë zbavitëse për t'u marrë me shpesh nivele personale. Për fat të mirë dora e saj ndihmuese ndihmon lehtësimin e goditjeve dhe disponimeve kur është e nevojshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*