Acai Berry – opinionet, çmimi, ku për të blerë, blejnë tani

thellë në xhunglave të rainforests braziliane, Acai Berry ka qenë një pjesë integrale e dietë lokale për vite me rradhë. Pas një studimi të kujdesshëm, shkencëtarët përcaktuar se këta njerëz ishin të shëndetshëm, i pakët, dhe dukej vjet më të rinj se mosha e tyre aktuale. Ata bënë disa gërmime arkeologjike për të zbuluar sekretin e tyre, dhe shumë shpejt zbuloi se themeli i aftësisë së tyre për t’i rezistuar procesin e plakjes erdhi nga një i thjeshtë, burim i fuqishëm: Berry Acai.

Që këto berries pak mrekulli shpërtheu në botën perëndimore, të gjithë ekspertët më të lartë të shëndetit janë përçart rreth tyre. Tregon diskutim ditës televizive nuk mund të ndalojë duke rekomanduar ato për shikuesit e tyre. Hollywood famshëm kanë miratuar ato si një pjesë integrale e bukurisë dhe palestër e tyre rutinat.

Për më shumë informacion Berry Acai, të mbajë leximin!

Acai Berry Përfitimet

Acai manaferrat përmbajnë një përzierje të fuqishëm të polyphenols dhe antioksidantë. Këto janë komponentët natyrore të bimëve dhe bimëve të cilat ndihmojnë trupin tuaj të rezistojnë dëme plakjen e parakohshme nga toksina e mjedisit. Disa nga këto përfitime të mahnitshme Berry Acai përfshijnë:

 • Enhanced Thermogenesis – duke i dhënë termostat e brendshme e trupit tuaj një nxitje solid prodhon të gjitha llojet e përfitimeve shëndetësore, duke përfshirë humbje yndyrë, është rritur nivelet e energjisë, si dhe një metabolizëm më të mirë
 • Detoxification – Hulumtimi Acai Berry gjetur se jo vetëm që këto fruta të ndihmojë në eliminimin e toksinave dhe mbeturinave nga trakti GI, por ata të përmirësuar tretjen too
 • Anti-Aging -! Antioksidantë dhe polyphenols inAcai Berry mund të rritur trupin tuaj në një nivel qelizor, duke përmirësuar pamjen rinore e lëkurës tuaj dhe për të ndihmuar imunitar sëmundjen tuaj Lufta sistemi
 • kardiovaskulare Improvement – përfitime shtesë Acai kokrra të kuqe përfshijnë rritur qarkullimin e gjakut dhe funksionin e shëndetshëm të zemrës
 • Rritja Njohës – një dietë e pasur inAcai Berry përmirëson modelet e gjumit, duke çuar në më shumë energji gjatë ditës dhe në fokus të mprehtë mendore

Në mënyrë të qartë, Acai Berry përfitimet nga ky fryt super mund të përmirësojë shëndetin tuaj të përgjithshëm dhe Wellness nga koka deri te këmbët.

Acai Berry Informacione

Acai Berry është një fryt ngjyrë vjollcë të errëta të prodhuara nga palmës Euterpe oleracea. Bimore është vendas në të ngrohtë, tokat tropikale që marrin një sasi të mirë të diellit gjatë gjithë vitit, të tilla si Ishujt Karaibe dhe rainforests braziliane.

popullsive indigjene në këto zona incorporateAcai Berry në shumë nga enët e tyre. Disa dietat janë aq të pasura me këtë superfood se mbi 40% e recetave janë të listuara në mesin e përbërësve. Si pasojë, hulumtimi Acai Berry tregon se këta njerëz të çojnë më të gjatë, jetë të shëndetshme, kanë një të përgjithshëm zvogëluar rrezikun për trashje, dhe në përgjithësi të gëzojnë një cilësi të lartë të jetës.

Acai Berry Research

Duke folur për prova shkencore që lidhen me përfitimet Acai Berry, këtu janë disa stats interesante ju duhet të hidhni një sy në:

  Manaferrat

 • Acai janë treguar të përmbajë më shumë antioksidantë se shumë lëngje frutash të përbashkët (duke përfshirë mollë, boronicë, dhe lëng portokalli) dhe madje edhe çaj!
 • Manaferrat

 • Acai përmbajnë sasi të konsiderueshme të resveratrol, anti-plakje dhe zemër të shëndetshme polyphenol përbashkët për verë të kuqe dhe rrushit
 • Manaferrat

 • Acai janë të përbërë nga aminoacidet, të cilat janë blloqe ndërtimi i proteinave trupi juaj ka nevojë për të qëndruar të shëndetshëm dhe për të operuar në nivele optimale
 • Manaferrat

 • Acai janë të mbushura natyrshme me sasi të mëdha të acideve yndyrore omega, të cilat janë të rëndësishme për zemrën e duhur dhe funksionin e trurit

Ka shumë mënyra të ndryshme ju mund të shfrytëzoj përfitimet Acai Berry duke punuar ato në rutinën tuaj të përditshme. Ju mund të pini lëngje Acai Berry. Ju mund të blini tul ngrirë Acai në dyqan ushqimore. Ju edhe mund të marrin shtesat Acai Berry për të marrë dozën më të fuqishëm dhe të koncentruar të antioksidantë, aminoacidet, dhe polyphenols se kjo “Beauty Berry” ka për të ofruar.

Çfarë jeni duke pritur për të? TryAcai Berry sot!

Gjallore Rrustemi
About Gjallore Rrustemi 209 Articles
Mund të thuhet shumë gjëra për Gjallore Rrustemin, por nëse asgjë tjetër nuk duhet ta dini, ajo është e gjallë dhe e dobishme. Natyrisht, ajo është gjithashtu e ndjeshme, e vëmendshme dhe idealiste, por në njëfarë mënyre ata janë tipare më të vogla dhe të mbajtura nga sjelljet e të menduarit . megjithatë, ajo është ajo që ajo është shumë e dashur për të. Në shumë raste, njerëzit do të llogarisin atje dhe durimin e saj sa herë që kanë nevojë për ndihmë ose ndihmë. Askush nuk është perfekt i kursit dhe Gjallore ka shumë gabime të karakterit. natyra e saj mbizotëruese dhe paragjykimet nuk janë shumë zbavitëse për t'u marrë me shpesh nivele personale. Për fat të mirë dora e saj ndihmuese ndihmon lehtësimin e goditjeve dhe disponimeve kur është e nevojshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*